Nowość od Microsoft. Granie w FPS-y i strategie na Xbox One będzie łatwiejsze

Jesteście zadowoleni z takiej zapowiedzi?

Temat podłączenia klawiatury oraz myszki do konsoli Xbox One nie jest nowy i co jakiś czas powraca jak bumerang. Gigant z Redmond nie zapomina o swojej obietnicy, o czym mogli przekonać się uczestnicy konferencji Build 2017.

Podczas wydarzenia na scenie pojawił się Andrew Parsons z Microsoftu, który wspomniał (podajemy za serwisem Digital Trends), że w zeszłych tygodniach przynajmniej dwóch deweloperów pytało o to, kiedy wspomniane akcesoria dedykowane pecetom podłączymy do konsoli. Takie możliwości przydadzą się zwłaszcza twórcom gier, którzy chcieliby wypuścić na Xbox One np. gry strategiczne, choć i w strzelaninach z pewnością ułatwi to sterowanie.

Parsons powiedział, że już niedługo Xbox One otrzyma wsparcie dla klawiatur, lecz konkretny termin nie został podany. W przypadku myszek pojawia się pewien problem, nad którego rozwiązaniem Microsoft jeszcze pracuje. Początkowo konsola będzie mogła obsługiwać niewielką część dostępnych na rynku gryzoni, lecz z czasem ma się to zmienić, by docelowo każdy gadżet działał z Xbox One.

Ciekawe, w jaki sposób deweloperzy wykorzystają nowość od Microsoftu. Czy pozwolą nam grać również w sieci za pomocą myszki i i klawiatury?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.