Xbox pokazał nowe gry, ale one i tak trafią na PlayStation

Xbox
Newsy PS5 Xbox Series

Miniony pokaz Xbox Games Showcase 2024 dał nam możliwość zobaczenia całej masy nowych gier. Microsoft stanął na wysokości zadania, czego efektem jest wiele zapowiedzi, trailerów i nie tylko. Chciałoby się powiedzieć, że po prostu warto mieć Xboksa. Okazuje się jednak, że naprawdę wiele z pokazanych tytułów trafi również na PlayStation 5. Które gry będą dostępne na konsoli Sony?

Xbox ma nowe gry, ale PlayStation też

Impreza Xbox Games Showcase 2024 może zostać określona mianem sukcesu. W jej trakcie pokazano całą masę nowych gier, wśród których nie zabrakło tytułów first party, czyli produkowanych przez wewnętrzne studia Microsoftu. Dla każdego coś miłego — było nowe Fable, DOOM czy prawdziwy gigant w postaci Call of Duty: Black Ops 6. Na nudę nie można było narzekać, a amerykański gigant sprostał oczekiwaniom fanów.

Łącznie zaprezentowano aż 30 gier, spośród których 18 od dnia premiery będzie dostępna w ramach abonamentu Xbox Game Pass. Ponad połowa, bo aż 17 gier to produkcje tworzone przez wewnętrznych deweloperów. Brzmi nieźle? Zdecydowanie. Choć inni gracze nie obejdą się smakiem, bo wiele produkcji trafi też na PlayStation.

Zobacz też: Oto najbardziej uroczy gadżet w historii!

Jakie gry będą dostępne również na konsolach Sony? Wśród nich należy wymienić nową odsłonę Dragon Age, Call of Duty: Black Ops 6, DOOM: The Dark Ages, Atomfall, Assassin’s Creed Shadows czy sporo dodatków, choćby do Diablo 4. Chyba nie trzeba kupować Xboksa.

Źródło: Twitter

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie