Next-genowy Xbox w 2026 roku? Dwa urządzenia, w tym hybryda w stylu Nintendo Switcha

Xbox Next-Gen w 2026 roku, w tym urządzenie w stylu Nintendo Switch | Newsy - PlanetaGracza
Newsy Xbox Series

Xbox ma wielkie plany na rozwój rodziny swoich konsol. W sieci pojawiły się spekulacje dotyczące next-genowych urządzeń Microsoftu, w tym zaskakującej hybrydy.

Wydawać by się mogło, że w Microsofcie ostatnio nie dzieje się najlepiej. Firma zamierza ujawnić plany na przyszłość, w tym rzekomy koniec z ekskluzywnością konsolową swoich gier. Marki takie jak Halo czy Gears of War mają trafić na PS5 i inne sprzęty konkurencji. Tymczasem coraz więcej mówi się o kolejnej generacji konsol…

Xbox Next-Gen w 2026 roku?!

Jeden z członków społeczności Xbox o pseudonimie Magg w podcaście XNC zdradził plany Xboksa na kolejne lata. Twierdzi on, że jest w posiadaniu informacji dotyczących kolejnej generacji urządzeń do gamingu od Microsoftu. Jednocześnie przyznał, że korporacja planuje wypuszczenie dwóch maszyn. Od razu dodam, że nic nie jest pewne, a Magg nie pokusił się o konkretne dowody, więc radzę do tych rewelacji podchodzić ze sporym dystansem.

Jego zdaniem główną ofertą Microsoftu będzie nowy model Xboksa przeznaczony na kolejną generację, w stylu Xbox Series X. Mamy również spodziewać się premiery mniejszego urządzenia, ale nie będzie to nic w stylu next-genowego Series S. Zamiast tego gigant z Redmond ma szykować hybrydowy handheld w stylu Nintendo Switch.

Na razie nic więcej nie wiemy, prócz tego, że ta „mniejsza” wersja konsoli brzmi jak potencjalny bestseller. Nintendo ma swoich fanów od lat, ale komfort korzystania ze Switcha w domu i poza nim zdecydowanie przysporzył firmie kolejnych klientów. Jeśli MS planuje podobny ruch, być może w końcu nadejdzie rewolucja, na którą gracze czekają od dawna. Nie da się ukrywać, że XSX to świetne urządzenie, ale ciężko nazwać je czymś, co kompletnie zmieniło gaming poza faktem, że to po prostu next-gen (to samo można zresztą powiedzieć o PS5).

Obecne plany korporacji zakładają, że obie maszyny trafią do graczy w 2026 roku. Ma to oznaczać, że dokładnie wtedy zapoczątkowana zostanie kolejna generacja konsol. Na odpowiedź ze strony Sony raczej nie trzeba długo czekać, bo PS6 również „wyciekało” wielokrotnie. Co ciekawe, w oficjalnych dokumentach Microsoftu jako data premiery kolejnej generacji widnieje rok 2028. Ciężko jest więc jednoznacznie stwierdzić, czy plany te zmieniły, czy Magg po prostu nie ma poparcia na swoje „przecieki”.

Zdjęcie główne: artystyczna wizja next-genowego Xboksa/LetsGoDigital/YouTube

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie