„Wszystkie” gry Microsoftu mogą trafić na PS5, w tym Starfield, Indiana Jones i Hellblade 2

PS5 z premierą Starfield i
Newsy PS5 Xbox Series

Wielu insiderów potwierdziło jednocześnie, że Microsoft planuje wydawać swoje gry na PS5. Chodzi tu m.in. o Starfield, ale na nim się nie skończy.

Na Twitterze Jeza Cordena pojawił się bardzo ciekawy wpis, wedle którego Microsoft nie jest obecnie zadowolony z kondycji finansowej. Aktualna strategia tytułów ekskluzywnych ma podobno nie być opłacalna, więc pojawiają się doniesienia o przeniesieniu gier z Xbox na PlayStation. I tak, oznacza to, że posiadacze PS5 mają wkrótce cieszyć się Starfield.

Mówię, że multiplatformowe rzeczy dla Xboxa się dzieją, a nie „Sarah Bond [obecna prezes Xbox – dop. red.] to ogłosi”. Byłoby okropne, gdyby Sarah wzięła na siebie odpowiedzialność za to, ponieważ to niepowodzenie projektów Xbox, w które Sarah nie była nawet jasno zaangażowana od 2012 roku, doprowadziło do tego. Microsoft zasadniczo zdecydował, że nie zarobi wystarczającej ilości pieniędzy przy obecnej strategii. Chcą zbudować zdrowsze marże i przepływy pieniężne, korzystając z bazy instalacyjnej Sony, a następnie ponownie zainwestować w rozwój ekosystemu Xbox za pomocą tych pieniędzy.

– czytamy we wpisie

„Wszystkie” gry Xbox na PS5

Jez Corden podkreśla, że ewentualnie Starfield ma trafić na konsolę PlayStation 5. Te wieści szybko potwierdził znany insider NateTheHate. Corden z kolei nie do końca wie, jak sytuacja wygląda z innymi produkcjami. Z jednych źródeł słyszał, że „wszystkie gry” Xbox trafią na PS5. Inni powiedzieli mu, że dotyczy to jedynie „części” portfolio. Starfield na PlayStation ma wyjść po wydaniu dużego DLC do gry.

W nowych plotkach nie ma nic dziwnego, skoro od dawna mówi się o przeniesieniu Hi-Fi Rush na konsolę Sony. To ma być dopiero początek i zwiastun czegoś większego. Podobno firma zamówiła devkity PS5, aby przyspieszyć proces portowania gier. Z kolei YouTuber RandAlThor19 zaznacza, że tego typu zaskakujących premier ma być więcej. Redaktor The Verge Tom Warren uważa, że obecnie trwają rozmowy na temat przeniesienia Indiana Jones i Wielki Krąg na PS5, a potem wtórować ma mu nawet Hellblade II. Oficjalnego ogłoszenia nowej strategii wydawniczej spodziewać się możemy jeszcze w tym miesiącu.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie