Phil Spencer zapowiada ujawnienie „wizji przyszłości Xbox”. To może być koniec ekskluzywności

Xbox z
Newsy PS4 PS5 Xbox Series XOne

Gry z PlayStation trafiają na PC, a gry z Xbox niebawem mogą powstawać także z myślą o PlayStation. Phil Spencer zapowiada ważne wydarzenie.

Niedawno w sieci pojawiły się bardzo wiarygodne informacje o drastycznych zmianach w planach Xboksa. Firma miałaby od teraz zacząć wydawać swoje tytuły first-party również na PlayStation. Krok ten miałby być podyktowany słabymi wynikami sprzedażowymi.

Phil Spencer zapowiada zmianę w Xbox

Teraz na Twitterze Phila Spencera pojawił się bardzo ciekawy wpis, który niejako stanowi pewnego rodzaju potwierdzenie, że „coś się szykuje”. Teraz niedawne plotki wydają się jeszcze bardziej sensowne. Konkretów może i nie ma, ale raczej zwiastuje to ich potwierdzenie albo choć częściowe potwierdzenie.

Słuchamy i słyszymy was. Na przyszły tydzień zaplanowaliśmy wydarzenie poświęcone aktualizacjom biznesowym, na którym z niecierpliwością czekamy, aby podzielić się z wami większą ilością szczegółów na temat naszej wizji przyszłości Xbox. Bądźcie czujni.

– napisał Phil Spencer na Twitterze

Jeżeli gry od Microsoftu zaczną jakiś czas po premierze trafiać na PlayStation, nie do końca są to dobre wieści. Jasne, fajnie będzie ograć nowego Indianę Jonesa czy Hellblade II na nowym sprzęcie. Ten ruch może mocno zatrząść rynkiem, stanowić preludium do końca tytułów ekskluzywnych od Xboksa oraz niejako sugerować potencjalny monopol Sony. W komentarzach fani już grzmią, czując się „obywatelami drugiej kategorii”, bez dostępu do największych exów Sony, jednocześnie tracąc własne tytuły na wyłączność. Czy słusznie się martwią – przekonamy się o tym już w przyszłym tygodniu.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie