“Każdy ekran to Xbox”. Wyciekły szczegóły planów Microsoftu

Xbox na każdym ekranie. Wyciekły szczegóły | Newsy - PlanetaGracza
Mobile Newsy PC PS4 PS5 Switch Xbox Series XOne

Phil Spencer ma wielkie plany dotyczące platformy Xbox, która ma stać się dostępna “na każdym ekranie”. Oto szczegóły spotkania pracowników.

6 lutego 2024 roku Phil Spencer i Sarah Bond zorganizowali specjalne spotkanie dla pracowników Xboksa, na którym miały paść pierwsze konkrety dotyczące planów rozwoju firmy. Przypomnę, że od jakiegoś czasu mówi się o porzuceniu ekskluzywności i wydawaniu gier first-party na każdą platformę. Szczegóły ze spotkania są trzymane w ścisłej tajemnicy, ale sami dowiemy się o tym już dziś – wieczorem, w trakcie specjalnej konferencji.

Xbox wszędzie

Niektórzy pracownicy skontaktowali się z redakcją Inverse. Trzymają swoją tożsamość w tajemnicy, ale potwierdzili, że w trakcie spotkania pokazano wiele różnych ekranów z wyświetlonym na nich Palworld. “Każdy ekran to Xbox” – powiedziała Sarah Bond, sugerując, że firma faktycznie idzie w stronę multiplatformości.

Prezes Xbox potwierdziła, że korporacja zamierza zostać największą multi-platformową firmą gamingową. W ten sposób chcą oferować dostęp do swoich tytułów szerokiemu gronu odbiorców, w tym najpewniej także i użytkownikom konkurencji – Nintendo Switch czy PS5.

Jednocześnie Phil Spencer zapewnił, że nadal powstawać będą kolejne urządzenia Xbox. Wedle przecieków, mowa nawet o hybrydowym handheldzie w stylu wspomnianego już Switcha. Z innych ciekawostek, które padły na spotkaniu: tak, “można śmiało zakładać”, że nowe Call of Duty ukaże się w październiku bieżącego roku.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie