Xbox przygotowuje nowego handhelda. Tym razem do grania natywnie, a nie w chmurze

Xbox przygotowuje nowy handheld | Newsy - PlanetaGracza
Newsy Xbox Series

Xbox pracować ma nad nowym handheldem, ale nie będzie to “chmurowe” urządzenie do Xbox Game Pass. Tak przynajmniej wynika z przecieków.

Xbox nie zwalnia tempa, a firma ostatnio zobowiązała się do wypuszczania kolejnych iteracji swojej kultowej maszyny. W sieci pojawiało się sporo przeciekach o ulepszonych wersjach Xbox Series i kolejnej generacji.

Xbox chce wydać handhelda

Gigant z Redmond ma również pracować nad nowym urządzeniem przenośnym. Pierwsze informacje o nim pojawiły się już jakiś czas temu. Jez Corden, dziennikarz serwisu WindowsCentral, w najnowszym odcinku swojego podcastu, ujawnia nowe szczegóły o sprzęcie. Pamiętajcie jednak, że nie są to potwierdzone rewelacje, a jedynie plotki i przecieki – radzę więc zachować zdrową dawkę sceptycyzmu.

Corden twierdzi, iż Microsoft naprawdę chce wydać zupełnie nowe urządzenie w swoim portfolio. Do tej pory Microsoft i przenośne granie nie szły w parze, ale wszystko zmieniło się, gdy rynek zaczęły zdobywać inne konsole konkurencji. Steam Deck czy Logitech G Cloud to tylko niektóre z popularnych konsol do grania. Nawet Sony ma swoje PlayStation Portal, choć ciężko mówić w tym wypadku o pełnoprawnym handheldzie.

Redaktor jest zdania, że Microsoft przygotowało “kilka” prototypów takich urządzeń. Najwyraźniej na ten moment eksperymentują z formułą, sprawdzając, które pomysły mają najwięcej sensu i mogą się udać oraz sprzedać. Co ciekawe, mowa jest o konsolach oferujących “natywną rozgrywkę” w tytuły z Xboksa. Wygląda więc na to, że wbrew wcześniejszym sugestiom, możemy dostać faktyczny sprzęt do gamingu, a nie tylko kolejną “podkładkę” pod gaming w chmurze.

Na razie jednak nie jest wiadome, czy którykolwiek z prototypów doczeka się wydania. Firma bada różne możliwości, ale jest zainteresowana wejściem na nowy dla siebie rynek.

Źródło: https://gamerant.com/xbox-handheld-console-leaks-rumors/

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie