Nowy Xbox coraz bliżej? Konsola dostała certyfikat

Nowy Xbox nadchodzi? Konsola ma certyfikat | Newsy - PlanetaGracza
Newsy Xbox Series

Gdy Sony dłubie nad PS5 Pro, Microsoft może przygotowywać nową wersję konsoli Xbox. Devkit firmy dostał certyfikat w Korei Południowej.

Xbox już wcześniej obiecał, że nie kończy z produkcją konsol. Firma nadal skupia się na własnych zasobach, lecz otwiera się również na konkurencję. To akurat dobrze, a ruch ten może przynieść im wielu nowych fanów.

Nowy Xbox nadchodzi?

Konto Xbox News for Koreans na Twitterze donosi o niezwykle ciekawym odkryciu. Otóż nowa konsola Microsoftu dostała ważny certyfikat, bez którego nie mogłaby w ogóle trafić do deweloperów. Mowa bowiem o devkicie, czyli “produkcyjnej” wersji… czegoś. Nie, nie wiemy czy chodzi o nową wersję w stylu Xbox Pro, czy o coś kompletnie innego.

Zgodnie z prawem obowiązującym w Korei, wszystkie urządzenia elektroniczne w Korei muszą posiadać certyfikat Narodowej Agencji Badań Radiowych potwierdzający, że nie ma ryzyka uszkodzenia środowiska fal radiowych. Bez uzyskania certyfikatu nie można używać urządzenia w Korei.

– czytamy we wpisie

Sprzęt wyprodukowany w Chinach i Wietnamie, nosi numer modelu 2089. Zestaw deweloperski Series X, który ma numer modelu 1881, dostał certyfikat na pięć miesięcy przed premierą konsoli w listopadzie 2020 roku. Oznacza to, że Microsoft coraz prężniej szykuje swoją własną odpowiedź na PS5 Pro, które jest już zasadniczo pewne. Obydwie konsole mogłyby wtedy trafić do graczy jeszcze w 2024 roku.

Warto też pamiętać, że Xbox podobno odchodzi od nośników fizycznych. Korporacja mogłaby oferować wyłącznie wersję digital swojego nowego sprzętu.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie