Nowe limity w Xbox Game Pass. Nie zaoszczędzicie już w ten sposób

Xbox Game Pass z nowymi limitami. Już w ten sposób nie oszczędzicie
Newsy PC Xbox Series XOne

Microsoft nałożył nowe limity na posiadaczy subskrypcji Xbox Game Pass. Oznacza to, że możecie już z góry “nagromadzić” subskrypcji po niższej cenie.

Niedawno świat subskrypcji gamingowych się zatrząsł. Microsoft oficjalnie skończył z ofertą “miesiąc za 4 złote” na Xbox Game Pass, czym jednoznacznie ukrócił ten sposób kupowania abonamentu. O tym, że oferta była mocno nadużywana, wiemy nie od dziś, ale tym razem korporacja zdecydowała się wprowadzić kolejne limity. Wszyscy fani kupowania XGP “po taniości” z innych krajów mogą czuć się rozczarowani.

Na marginesie zaznaczę tylko, że jeżeli Wy wciąż chcecie oszczędzić, możecie to zrobić. W tym miejscu znajdziecie tanie oferty na abonament Xbox Game Pass z Instant Gaming!

O nowo wprowadzonych limitach czytamy m.in. na forum ResetEra. Jedną z popularniejszych praktyk oszczędzania na subskrypcji, było kupowanie XGP za pośrednictwem tureckiej lub też brazylijskiej strony. Tam oferta jest sporo tańsza, co też wielu graczy skrzętnie wykorzystywało. Wiele osób “gromadziło” wręcz subskrypcję na wiele lat z góry, aby na wszelki wypadek nie stracić takiej okazji. Teraz już nie będzie można tego robić, bo we wspomnianych krajach obowiązuje nowy limit.

Microsoft nie pozwala już kupować XGP na więcej niż 13 miesięcy z góry. Czemu 13 miesięcy? Oznacza to wykupienie subskrypcji na miesiąc i następne przedłużenie jej na 12 miesięcy. To smutna wieść, ale nie tylko dla wszystkich, którzy nadużywają tego sposobu za pomocą choćby VPN. Klienci z Turcji i Brazylii również nie mogą liczyć na wykupowanie subskrypcji na dłużej i niejako “zawdzięczają” to właśnie wszystkim osobom z innych krajów, które zbyt chętnie korzystały z tej metody.

Microsoft obiecał, że przemyśli inną formę oficjalnej promocji, ale nie znamy szczegółów. Wiemy, że w przygotowaniu jest plan rodzinny, który działa w niektórych krajach.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie