To koniec taniego Game Passa. Microsoft potwierdza smutną wiadomość

Xbox Game Pass - to koniec taniej subskrypcji. Microsoft potwierdza
Newsy PC Xbox Series XOne

Niedawno gracze z różnych krajów mogli srogo się zdziwić – zniknęła oferta Xbox Game Pass za 4 zł. Microsoft w końcu wydał oświadczenie i niestety nie ratuje ono sytuacji.

Zgaduję, że każdy gracz na PC oraz Xbox zdawał sobie chociaż sprawę z istnienia bardzo opłacalnej wersji abonamentu. Ta kosztowała zaledwie 4 złote. Microsoft w ten właśnie sposób starał się przekonać do subskrypcji kolejnych graczy, którzy nie musieli wcale dużo wydawać. Dostęp za 4 złote był miesięcznym wariantem, z którego każdy gracz mógł skorzystać raz. Teoretycznie przynajmniej.

Z czasem wiele osób zrozumiało, że opcja jest na tyle opłacalna, że zaczęli oni zakładać nowe konta, aby tylko przedłużać sobie w ten sposób subskrypcję. Niedawno jednak stało się coś niepokojącego. Ze strony zakupu Xbox Game Pass zniknęła informacja o wykupieniu miesięcznego dostępu na próbę za 4 złote (1 dolara w przypadku Stanów Zjednoczonych). Wiele osób pomyślało, że to tylko chwilowy błąd. Niestety, nie – tani Game Pass nie jest już dostępny.

Zrezygnowaliśmy z naszej poprzedniej oferty wprowadzającej do Xbox Game Pass Ultimate i PC Game Pass i oceniamy różne opcje promocji marketingowych dla nowych członków w przyszłości.

– czytamy w oświadczeniu Microsoftu dla The Verge

Mamy więc jednoznaczne potwierdzenie, że nie chodzi o żaden błąd czy tymczasowe wstrzymanie tej opcji. MS po prostu pozbyło się tej możliwości. Warto jednak pamiętać, że systematycznie na kolejne rynki wprowadzana jest nowa opcja – plan rodzinny. Zgaduję, że to ona ma w pewien sposób gwarantować uzyskanie dostępu do tańszej wersji abonamentu.

Przy okazji – w tym miejscu przeczytacie o reszcie premier gier na marzec 2023.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie