Szczegóły nowego planu Xbox Game Pass dla rodziny i znajomych. Znamy ceny i korzyści

Xbox Game Pass Friends & Family - szczegóły i ceny abonamentu
Newsy PC Xbox Series XOne

Microsoft już uruchomił Xbox Game Pass Friends & Family w dwóch pierwszych regionach. Dowiedzieliśmy się o cenach abonamentu i nie tylko.

W Irlandii oraz Kolumbii wystartował oficjalnie nowy rodzaj abonamentu Xbox Game Pass. O planie dla „rodziny i przyjaciół” było dość głośno już wcześniej. Teraz firma przedstawiła oficjalne szczegóły. Subskrybentów z pewnością ucieszy możliwość dzielenia się usługą z innymi osobami, także spoza naszego domu.

Bardziej opłacalny Xbox Game Pass

Firma nie zamierza karać użytkowników za dzielenie się kontem tak jak Netflix. Dlatego też pozwala na korzystanie z jednego profilu aż pięciu osobom. Właściciel konta zachowuje jednak większość możliwości zarządzania abonamentem, a reszta może bez problemu korzystać z opasłej biblioteki gier. Wystarczy, że będą płacić około 20 złotych za miesiąc (za osobę). Daje to łączny koszt w okolicach 103 złotych miesięcznie. Nie jest to dużo, a na pewno pozwala sporo zaoszczędzić.

Tym bardziej że tego typu abonament umożliwia nam korzystanie ze wszelkich dobrodziejstw Xbox Game Pass Ultimate. Mamy więc mnóstwo tytułów, dodatkową zawartość, możliwość odpalania nowych gier Microsoftu na premierę i dodatkowe zniżki oraz członkostwo EA Play. Trzeba jednak pamiętać o paru ograniczających nas zasadach.

Dana osoba może być członkiem tylko jednego takiego planu w danym momencie. W ciągu roku właściciel konta może zaprosić do dzielenia się subskrypcją 8 osób, ale tylko 4 mogą aktywnie z niej korzystać. Udostępnianie konta w domu możliwe jest wyłącznie dla właściciela, a nie reszty członków.

Firma podzieliła się również przelicznikiem, zgodnie z którym możemy dokonać konwersji naszych kont.

  • 30 dni XGP Ultimate – 18 dni XGP Friends & Family
  • 30 dni XGP (konsola) – 12 dni XGP & Family
  • 30 dni PC Game Pass – 12 dni XGP Friends & Family
  • 30 dni Xbox Live Gold – 12 dni XGP Friends & Family
  • 30 dni EA Play – 6 dni XGP & Family

Nie jest więc źle, prawda? Niestety, na ten moment nie znamy szczegółów na temat debiutu usługi w innych krajach.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie