Wsteczna kompatybilność Xbox One z Bully: Scholarship Edition od Rockstar!

Wsteczna kompatybilność Xbox One z Bully: Scholarship Edition od Rockstar!
Newsy Polecamy X360 XOne

Microsoft nie ustaje w rozszerzaniu oferty w ramach funkcji wstecznej kompatybilności, dzięki której możemy zagrać na konsoli Xbox One w wybrane tytuły ze starszego X360. Tym razem do puli wpada sześć pozycji, ze świetnym Bully: Scholarship Edition od Rockstar na czele.

Jak czytamy na stronie Rockstar Games Social Club: Wersja Xbox 360 Bully: Scholarship Edition, będąca historią Jimmy’ego Hopkinsa i jego zmagań na społecznej drabince Bullworth Academy, jest teraz kompatybilna z Xbox One. Posiadacze wersji cyfrowej mogą uzyskać natychmiastowy dostęp do gry na Xbox One. Można ją w dowolnym momencie pobrać w kolumnie „Do instalacji”. Posiadacze egzemplarzy pudełkowych muszą włożyć płytę z wersją Xbox 360 do czytnika i wtedy pobrać grę. Pliki z zapisanym stanem gry z Bully: Scholarship Edition zostaną automatycznie przeniesione, jeśli na Xbox 360 włączono opcję zapisu w chmurze.

Wśród pozostałych tytułów, które zasiliły wsteczną kompatybilność Xbox One, znalazły się Catherine od Atlus, Planets Under Attack, Raskulls oraz Skydive: Proximity Flight. Jest również Clannad, lecz jedynie dla rynku japońskiego.

Poniżej przypominamy zwiastuny gier, w które od teraz możecie zagrać w ramach wstecznej kompatybilności:

Wsteczna kompatybilność w Xbox One – ogromna popularność usługi

Jednymi z najnowszych produkcji, które zostały dodane w ramach wstecznej kompatybilności w Xbox One są BioShock, BioShock 2 oraz BioShock Infinite. Dzięki temu w sumie można zagrać już w ponad 300 gier z Xboksa 360 na Xboksie One – sporo tego, więc Microsoft postanowił wykorzystać okazję i pochwalił się pewną wiadomością.

Otóż jak podaje Phil Spencer, prawie 50% posiadaczy Xboksa One gra w gry w ramach wstecznej kompatybilności. To znak, że spora część osób, które kupiło najnowszy sprzęt od Microsoftu, miało jego poprzednią wersję i teraz korzysta z uzbieranych dotychczas gier oraz że część jest zainteresowana odpaleniem starszych tytułów na najnowszej generacji konsoli.

Opcja wstecznej kompatybilności w Xboksie One wystartowała w listopadzie zeszłego roku w ramach aktualizacji softu w wymienionym sprzęcie. Według najnowszych statystyk, przez rok gracze spędzili 210 mln godzin grając w gry z Xboksa 360 na Xboksie One.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie