WRC 5 oficjalnie zapowiedziane. Zobaczcie pierwszy trailer

Tytuł zmierza nie tylko na najnowsze konsole oraz PC.

O tym, że trwają prace nad WRC 5 wiedzieliśmy już w zeszłym roku. Dopiero teraz usłyszeliśmy jednak oficjalną zapowiedź tego tytułu. Garść szczegółów została opublikowana na oficjalnym profilu serii na Facebooku, a w sieci wylądował krótki zwiastun.


Póki co wiemy, że nowa odsłona rajdowego cyklu pojawi się na konsolach zeszłej oraz obecnej generacji. Nie wymieniono konkretnych platform, więc nie jest pewne, czy chodzi również o Wii U. Co do PS3, PS4, X360 i Xbox One raczej nie ma żadnych wątpliwości. Dodatkowo WRC 5 zadebiutuje na przenośnej konsolce PS Vita oraz PC.

Gra powstaje pod skrzydłami studia Kylotonn Games. Twórcy obiecują prawdziwy rajdowy symulator, który powstaje pod czujnym okiem jednego z najpopularniejszych francuskich kierowców – Sebastiena Chardonnet’a. Został on ambasadorem WRC 5.

Kiedy premiera? Konkretnej daty jeszcze nie znamy. Wiadomo jednak, że nowe WRC ma zadebiutować jesienią tego roku. W tym samym czasie powinniśmy zobaczyć również zapowiedziany ostatnio Sebastien Loeb Rally Evo, nad którym pracuje studio Milestone.

WRC 5 – pierwszy zwiastun

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

3 Shares
Share3
+1
Tweet