World of Tanks – darmowa gra w liczbach. Podsumowanie sześciu lat w Europie

Wy też gracie w czołgi?

World of Tanks świętowało niedawno szóstą rocznicę obecności na europejskich serwerach. Z tej okazji studio Wargaming przedstawiło specjalną infografikę, na której możemy zobaczyć kilka interesujących cyferek.

Dowiedzieliśmy się m.in. że na europejskich serwerach zarejestrowało się już 20 milionów graczy z 51 państw. W ciągu dnia czołgi użytkowników przejeżdżają 11 milionów kilometrów. Więcej szczegółów znajdziecie na poniższej grafice.

World of Tanks

World of Tanks – nowy tryb Linia frontu to epickie walki „30 na 30”. Przetestujecie?

Deweloperzy przygotowują tryb Linia frontu (Frontline), który ma tchnąć nowe życie w popularną sieciową strzelaninę z czołgami. Nie wiadomo jeszcze, kiedy pojawi się ostateczna wersja nowego trybu, lecz jeśli chcecie, możecie go już sprawdzać na serwerze testowym – Piaskownicy.

Bitwy Na linii frontu będą toczone w formacie „30 na 30”, z plutonami złożonymi z pięciu graczy, walczącymi pojazdami poziomu X (czołgi średnie/ciężkie, niszczyciele czołgów i artyleria) i czołgami lekkimi poziomu VIII. Te ostatnie są tymczasowym ograniczeniem spowodowanym przez niuanse techniczne w fazie testowania. Ostatecznie tryb ten będzie dostępny dla pojazdów poziomu X wszystkich klas. I nie ma możliwości, żebyście zmieścili je wszystkie na 1 km2 mapy. Dlatego przedstawiamy Wam 9 km2 pola walki, podzielone na dziewięć sektorów, z jedną stroną grającą w ataku, a drugą w obronie. Każdy etap odsłania pewne terytorium. W ataku walczycie, by przejąć nad nim kontrolę. W obronie Waszym zadaniem jest uniemożliwienie przeciwnikowi jego przejęcia – czytamy na oficjalnej stronie World of Tanks.

Nowy tryb Linia frontu powstaje we współpracy z austriackimi deweloperami z Bongfish, co ma zagwarantować brak spowolnień w pracach nad podstawowymi elementami gry.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: