Pierścień z uniwersum Władca Pierścieni
0 komentarzy

Serial z uniwersum Władcy Pierścieni opuszcza malowniczą Nową Zelandię

Amazon poinformował, że produkcję drugiego sezonu serialu należącego do uniwersum twórczości Władcy Pierścieni przenosi z Nowej Zelandii do Wielkiej Brytanii.

Wiemy już, że drugi sezon wciąż nienazwanego serialu z uniwersum Władcy Pierścieni, będzie nagrywany w Wielkiej Brytanii. Twórcy wyjaśniają, że dzięki przeniesieniu się „studio umocni swoje stanowisko na arenie seriali”. Nie jesteśmy zbytnio zdziwieni, bo w UK produkuje się najdroższe seriale na całym świecie, w tym także tytuły od Amazona. Mimo to, postprodukcja pierwszego sezonu odbędzie się jeszcze na Pacyfiku. Premiera pierwszego sezonu dopiero 2 września 2022 roku na platformie Amazon Prime Wideo.

Akcja serialu będzie mieć miejsce w czasie trwania Drugiej Ery. A więc tysiące lat wcześniej niż fabuła rozgrywająca się w Hobbicie i Władcy Pierścieni. Co więcej, w produkcji znajdziemy postacie dobrze nam znane, a także zupełnie nowe. Niestety nie mamy więcej informacji na temat historii.

Chcemy podziękować mieszkańcom i władzom Nowej Zelandii za ich gościnność, poświęcenie oraz zapewnienie serii „Władca Pierścieni” niesamowitego początku tej epickiej podróży.

Vernon Sanders vice prezes Amazon Studios

Jako ciekawostkę dodam, że będzie to pierwszy raz w historii marki, gdy produkcja (bierzemy pod uwagę, tylko te powstałe w XXI wieku) na bazie twórczości Tolkiena, opuszcza tereny Nowej Zelandii. Dotąd wszystkie części Władcy Pierścieni oraz trylogia Hobbita były kręcone na malowniczej wyspie na Pacyfiku.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się