Will Smith przeprasza Chrisa Rocka. „Przemoc w każdej formie jest trująca i niszczycielska”

Will Smith w filmie King Richard: Zwycięska rodzina
Baza filmów Filmy Filmy i seriale Newsy

Will Smith opublikował oświadczenie, w którym przeprasza Chrisa Rocka za zajście podczas ceremonii przyznania Oscarów.

Na oficjalnych profilach w mediach społecznościowych aktora pojawiły się przeprosiny dla komika oraz świadków incydentu. Smith tłumaczy w oświadczeniu swoje zachowanie, przy okazji podkreślając, że było ono niedopuszczalne. Aktor przeprosił również Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej; ta, jak się okazuje, po pierwszych reakcjach wszczęła jednak postępowanie w sprawie Smitha. Sytuacja może się zakończyć zawieszeniem członkostwa aktora w Akademii; wiadomo już jednak, że nie ma w planach odebrania mu statuetki za rolę w filmie King Richard: Zwycięska rodzina.

Will Smith zareagował emocjonalnie na żart Chrisa Rocka z fryzury Jady Pinkett Smith. Komik zasugerował, że powinna zagrać w kontynuacji G.I. Jane, czyli filmu, w którym wcielająca się w główną rolę Demi Moore miała ogoloną głowę. Fryzura Pinkett Smith wynika z jej stanu zdrowia; aktorka zmaga się z łysieniem plackowatym, przez co zgoliła włosy latem 2021 roku.

Poniżej prezentujemy oświadczenie aktora w polskim tłumaczeniu.

„Przemoc w każdej formie jest trująca i niszczycielska. Moje zachowanie podczas Oscarów było niedopuszczalne i niewybaczalne. Żarty na mój temat są częścią zawodu, lecz żart o stanie zdrowia Jady był dla mnie zbyt trudny do zniesienia, przez co zareagowałem emocjonalnie.

Chciałbym cię publicznie przeprosić, Chris. To było nie na miejscu, popełniłem błąd. Wstydzę się, a moje działania nie pokazywały tego, jakim człowiekiem chciałbym być. Nie ma miejsca na przemoc w świecie miłości i dobroci.

Chciałbym przeprosić również Akademię, producentów widowiska, uczestników oraz wszystkich, którzy oglądali je na całym świecie. Chciałbym przeprosić rodzinę Williams oraz moją rodzinę z King Richarda. Bardzo żałuję, że moje zachowanie położyło się cieniem na tym, co było dla nas wszystkich wspaniałą podróżą.

Stale nad sobą pracuję.

Tu natomiast zobaczycie oryginalną treść, jaką Will Smith zamieścił w mediach społecznościowych:

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie