Will Smith uderzył Chrisa Rocka na gali Oscarów. Poszło o niewybredny żart

Will Smith, Chris Rock
Filmy Filmy i seriale Newsy

Oscary 2022 obfitowały w emocje – nie tylko ze względu na mniej lub bardziej oczywistych zwycięzców. Uwagę przykuła również Jada Pinkett Smith jako ofiara niewybrednego żartu, a także jego konsekwencje.

Chodzi o zajście pomiędzy Willem Smithem i Chrisem Rockiem. Sytuacja spowodowała przerwanie transmisji oscarowej; aktor wszedł bowiem na scenę i uderzył Rocka, który miał odczytać nominacje. Komik pozwolił sobie na niewybredny żart w kierunku żony Smitha. Jada Pinkett Smith zmaga się bowiem z alopecją, potocznie zwaną łysieniem. Ze względu na to wystąpiła z ogoloną głową. Żart Rocka o tym, że mogłaby wystąpić w nowej wersji G.I. Jane nie przypadł jej zatem do gustu. Całe zajście można obejrzeć obecnie na portalu YouTube; widać tu także moment, gdy producenci transmisji zadecydowali o jej przerwaniu:

W późniejszych minutach transmisji Will Smith odebrał statuetkę za rolę w filmie King Richard: Zwycięska rodzina. Choć nie odniósł się wprost do wcześniejszej sytuacji, przeprosił Akademię i wyraził nadzieję, że zostanie w przyszłości zaproszony na ceremonię Oscarów. Jak jednak zauważyło wielu komentatorów, przeprosiny skierował wyłącznie w stronę organizatorów gali, nie przeprosił natomiast samego Chrisa Rocka.

Wiadomo już, że komik nie wniesie zarzutów przeciwko Smithowi. Poinformowała o tym policja stanu Los Angeles. Zastrzegli jednak także, że Rock może jeszcze w późniejszym czasie zdecydować się na wytoczenie procesu.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie