Pierwszy gameplay z tytułu, który może konkurować z Red Dead Redemption 2

Niezła alternatywa dla graczy, którzy nie mają PlayStation 4 czy Xbox One.

Wild West Online szykuje się na ciekawy kąsek dla fanów westernów i graczy, których ominie przyjemność zagrania w Red Dead Redemption 2 od studia Rockstar (zapowiedziano wersje tylko dla konsol).

Powstająca pod skrzydłami DJ2 Entertainment oraz zespołu 612 Games produkcja ma zawitać jedynie na komputerach PC i w końcu możemy zerknąć na pierwszy oficjalny gameplay sieciowej gry.

Na początek mało skomplikowany kreator postaci, następnie wizyta w saloonie i mini-gierki, by w końcu ruszyć do akcji. Dajcie znać, jak oceniacie materiał, lecz musicie pamiętać, że to bardzo wczesna wersja Wild West Online.

Ważne oświadczenie od twórców gry okrzykniętej pecetowym Red Dead Redemption

Na początku maja okazało się, że zbiórka pieniędzy w serwisie Kickstarter na Wild West Online nie będzie konieczna.

Twórcy gry wydali wówczas oświadczenie na łamach serwisu PC Gamer informując, że pojawili się inwestorzy z dodatkową gotówką, która pozwoli wydać Wild West Online bez zbierania kasy w internecie. Zaznaczono przy tym, że do gry trafią wszystkie funkcje dodatkowe, które w przypadku zbiórki na Kickstarterze miały być uzależnione od tego, ile pieniędzy wpłacą sami gracze (tzw. cele dodatkowe).

Oznacza to, że Wild West Online pozwoli zorganizować napad na pociąg, pograć w karty czy też wybrać jako bohatera płeć piękną. Co prawda nie dostaniemy wszystkiego na start i kolejne treści będą pojawiały się w aktualizacjach po premierze gry, lecz twórcy mogą zrealizować w pełni swoją wizję dzikiego zachodu.

Więcej o samej grze przeczytacie w naszej poprzedniej wiadomości.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.