Trochę jak GTA Online, klimat jak w Red Dead Redemption 2. Nowy western na PC!

Rzekomy pierwszy screen z RDR 2 jest autentyczny, tyle że z innej gry.

Dwa dni temu niemal każdy portal zajmujący się tematyką gier wspominał o pierwszym screenie, prawdopodobnie pochodzącym z nadchodzącego Red Dead Redemption 2. Rozpoczęła się przy tym dyskusja – fake czy to rzeczywiście obrazek z gry? Prawda jest taka, że screen jest prawdziwy, lecz nie pochodzi z tytułu od Rockstar.

Tak naprawdę, zobaczyliśmy fragment screena z Wild West Online, czyli tytułu MMO powstającego na komputery PC. Produkcja rozwija się pod skrzydłami WWO Partners oraz 612 Games i będzie swoistą namiastką Red Dead Redemption 2 dla pecetowców, którzy póki co nie otrzymali potwierdzenia, że dostaną westernu od twórców GTA V (RDR 2 zapowiedziano na razie jedynie na konsole PlayStation 4 i Xbox One).

Więcej szczegółów na temat Wild West Online mamy poznać za dwa tygodnie (26 maja). Na razie wiadomo (dzięki serwisowi PC Gamer), że tytuł zaoferuje otwarty świat, pozwoli tworzyć gangi lub stanąć po stronie prawa. Kto chce, zostanie poszukiwaczem złota lub wyspecjalizuje się jako rolnik. Będziemy mogli wpaść do saloonu na piwko i brać udział w wielu innych aktywnościach. Pobawimy się w trybie PvP, skorzystamy z systemu craftingu, a jeśli zaczniemy popełniać przestępstwa, za nasza głowę zostanie wyznaczona odpowiednia gotówka. Oznacza to robotę dla kolejnej specjalizacji – łowcy nagród.

Pierwsze oficjalne screeny z Wild West Online

Nie tylko za zabójstwo będziemy mogli mieć problemy. Możliwe będą kradzieże, czyli jedna z podstawowych aktywności życia bandyty. Okradniemy nie tylko sklepy, lecz zorganizujemy też napad na bank czy inny obóz, w którym mieszkają ci dobrzy. Co ciekawe, jak za bardzo będziemy szaleć w mieście, zostaniemy z niego wygnani, zatem będziemy musieli korzystać jedynie z kryjówek bandytów.

Nie wiadomo jednak, co konkretnie zostanie wdrożone do ostatecznej wersji Wild West Online. Dużo zależy od tego, ile pieniędzy deweloperzy zbiorą podczas akcji na Kickstarterze. Jedne z wyższych progów mają przykładowo wprowadzić napady na pociągi czy kobiety jako bohaterki!

Wild West Online ma zadebiutować na rynku w podobnym okresie co Red Dead Redemption 2, czyli jesienią tego roku. Tytuł będzie następnie rozwijany i aktualizowany. Wkrótce ma wystartować zbiórka pieniędzy na tytuł w serwisie Kickstarter. Ciekawe, czy gracze PC chętnie wyłożą kasę, by zasmakować nieco dzikiego zachodu.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.