Wiedźmin Remake zapowiedziany! Powstaje na znanej technologii

Wiedźmin Remake z fundamentalną zmianą względem oryginału
Newsy PC PS4 Xbox Series

CD Projekt RED zapowiedział oficjalnie, że pracuje nad remakiem pierwszej części Wiedźmina. Poznaliśmy szczegóły.

Polski producent zrobił nam dzisiaj niespodziankę, zapowiadając Wiedźmin Remake. To w pełni odświeżona pierwsza część przygód Geralta, która powstaje na Unreal Engine 5. Biorąc pod uwagę, że pierwotnie gra została wydana w 2007 roku, czekać nas powinien solidny skok jakościowy.

Wiedźmin to był początek CD PROJEKT RED, od tego wszystko się dla nas zaczęło. To była nasza pierwsza gra i przełomowy moment dla studia. Remake jest równie ważny, bo będzie dla nowego pokolenia graczy okazją, by po raz pierwszy przeżyć początek historii Geralta. Dobrze znamy zespół Fool’s Theory, są wśród nich nasze koleżanki i koledzy, którzy pracowali z nami przy serii. Przede wszystkim to szalenie ambitni ludzie tworzący świetne gry. Znają materiał źródłowy i zdają sobie sprawę, że na ten remake gracze czekają od dawna. To dopiero początki tego projektu, ale wierzę, że warto będzie czekać.

przekazuje Adam Badowski, szef studia CD PROJEKT RED.

Za remake odpowiada studia Fool’s Theory, w którym pracują doświadczone w branży osoby, które wcześniej pracowały nad drugą i trzecią częścią Wiedźmina. CD Projekt RED z kolei pozostawił sobie nadzór kreatywny nad produkcją. Na jakość nie powinniśmy więc narzekać.

Bardzo się cieszę z szansy na ponowną współpracę z osobami zaangażowanymi w produkcję drugiej i trzeciej części Wiedźmina. Szczególnie, że mowa tu o remake’u gry, która jest bardzo bliska naszym sercom. Jesteśmy podekscytowani współpracą z CD PROJEKT RED, a naszym celem jest oddanie w ręce graczy kolejnej świetnej gry z kultowej serii Wiedźmin.

powiedział Jakub Rokosz, prezes zarządu Fool’s Theory.

Data premiery gry nie jest znana i raczej szybko jej nie ujrzymy. Natomiast dzisiejsze ogłoszenie nie jest przypadkowe, bowiem przypada na datę premiery oryginału. Co do platform, również nie zostały oficjalnie potwierdzone, ale stawiamy tutaj na najnowszą generację konsol oraz PC.

Robert Ocetkiewicz
O autorze

Robert Ocetkiewicz

Redaktor
Z grami związany już prawie 30 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było na Pegasusie. Specjalizuje się w grach wyścigowych i akcji, ale nie stroni też od strategii ekonomicznych. W swojej karierze recenzował na łamach serwisów takich jak Interia i Onet oraz publikował w magazynie o grach PlayBox.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie