DC goni Marvela. Nowa koncepcja filmów i rozwój gamingowej strony uniwersum

bohaterowie uniwersum DC
Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy Uniwersum

Wszystko wskazuje na to, że połączenie WarnerMedia i Discovery pozytywnie wpłynie na rozwój całego uniwersum DC – w tym projektów gamingowych.

Portal Variety w oparciu o własne źródła informuje, że powstała niedawno w wyniku fuzji spółka Warner Bros. Discovery zamierza mocno inwestować w produkcje oparte na komiksach. Uniwersum DC stałoby się wówczas sztandarową marką przedsiębiorstwa i stanęłoby z Marvelem do wyrównanej walki o widza oraz gracza.

Insiderzy skupieni wokół obu połączonych spółek sugerują, że w tym celu DC powinno opracować spójną koncepcję. Choć tej od samego początku nie miał również Kevin Feige z Marvel Studios, w MCU całość sprawia wrażenie bardziej zgranej. Sukcesów po stronie DC nie brakuje, według osób z wewnątrz potrzebna jest jednak osoba, która połączy je w całość. Wygląda zresztą na to, że publika wciąż szuka tu czegoś nowego. Najlepszym dowodem na to mogą być świetne wyniki produkcji poświęconych postaciom drugoplanowym. Czy to Oscarowy Joker Todda Phillipsa, czy doskonale oceniany serial Peacemaker – te tytuły wniosły coś nowego do DCEU opartego dotychczas na Supermanie i Batmanie. Być może zatem w tym właśnie tkwi klucz do sukcesu; wystarczy postawić na nieco mniej oczywiste rozwiązania.

Drugą metodą może być skierowanie większej uwagi na projekty gamingowe. W bliższej lub dalszej przyszłości pojawią się cztery duże gry: Gotham Knights, Suicide Squad: Kill the Justice League, Wonder Woman, a także The Wolf Among Us 2, którego główny bohater również wywodzi się z serii komiksów wydanych przez DC. Rzeczywiście, jeśli marka należąca do Warner Bros. chce mieć szansę w walce z Marvelem, być może najlepszym rozwiązaniem byłoby zdominowanie rynku gamingowego. W tym przypadku uniwersum DC jest zresztą znacznie bliżej niż w świecie filmu; sukces serii Batman: Arkham może być tutaj dobrym prognostykiem także dla kolejnych produkcji.

Agata Wierzbicka
O autorze

Agata Wierzbicka

Redaktor
W dzieciństwie wielbicielka platformówek i przygodówek, obecnie w grach stawia przede wszystkim na dobrą fabułę. Z uporem maniaka wykonuje nawet najdziwniejsze zadania poboczne. Gdy nie gra – czyta, pisze lub próbuje swoich sił w kolejnych dziedzinach rękodzieła.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie