Reżyser Avengers: Koniec gry o kulisach pracy w MCU. „Tak naprawdę nie ma planu”

Robert Downey Jr w filmie Avengers: Koniec gry
Baza filmów Filmy Filmy i seriale Newsy Uniwersum

Joe Russo, reżyser filmu Avengers: Koniec gry, twierdzi, że Marvel nie ma jednego konkretnego planu na rozbudowę MCU.

Warto jednak podkreślić, że twórca nie mówi tego w negatywnym kontekście. Jego zdaniem na tym właśnie polega geniusz Marvela, a w szczególności Kevina Feige, czyli prezesa Marvel Studios. Russo przedstawił swoją opinię oraz zarys tego, jak wygląda praca twórców MCU, w rozmowie z portalem Deadline:

„Tak to działa w Marvelu, jestem pewien, że kiedyś ktoś opowie o tym ze szczegółami, ale częścią geniuszu Kevina [Feige – przyp. red.] jest to, że tak naprawdę nie ma planu.

Jest jakiś pomysł, ale nie można mieć planu, jeśli film będzie porażką. Po tym nie trzeba planu, prawda? Więc wygląda to tak, kiedy film się powiódł, przyjęto go z entuzjazmem, to zastanawiamy się, co jeszcze możemy zrobić? Wtedy pojawiają się nowe pomysły i zaczynamy mieć nadzieję. Liczymy na to, że któregoś dnia dotrzemy do jakiejś historii, jeśli będziemy to wszystko robić dobrze, to połączymy to, jak w Wojnie bez granic i Avengers: Koniec gry. Ale wiele rzeczy jeszcze doszło pomiędzy filmami.”

W istocie, zaplanowanie tak potężnego przedsięwzięcia, jakim stało się MCU, mogłoby być wyjątkowo trudnym zajęciem. Wizje różnych reżyserów nie zawsze się przecież pokrywają, a Kinowe Uniwersum Marvela nie jest tworzone przez jedną osobę. To właśnie fakt, że MCU rozrasta się niejako samodzielnie, może wpływać na mnogość motywów i skrajnie różnych pomysłów wprowadzanych przez kolejnych twórców.

W najbliższym czasie MCU otrzyma kolejną pozycję, a będzie nią Doktor Strange w multiwersum obłędu. Film zadebiutuje w polskich kinach 6 maja 2022 roku.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie