Nowe Uncharted – fani stawiają sprawę jasno. Gra musi powstać

Uncharted
Newsy PS5

Seria Uncharted zdobyła serca milionów fanów na całym świecie, przez lata dostarczając genialnych historii. Cztery główne i udane odsłony to jedno, ale jako gracze otrzymaliśmy też pomniejsze historie, dodatki, czy nawet film. Wielu z nas nie może pogodzić się z faktem, że to już koniec. Czy Naughty Dog sprezentuje nam coś jeszcze? Fani coraz częściej poruszają ten temat w sieci.

Uncharted powróci? Fani są zdesperowani

Czekacie na nową część serii Uncharted? Nic dziwnego, bo ja też, podobnie jak cała masa innych osób. Wyczekiwanie te nie ma jakiegoś wielkiego sensu, bo historia Nathana Drake’a zakończona została przy okazji czwartej części gry. Ta miała swoją premierę w 2016 roku na PlayStation 4, a po latach została wydana też na PC i PS5 w odświeżonej wersji. Jeżeli jednak tłumaczenia twórców o “zakończeniu” do was nie trafiają, to również nie jesteście sami.

Na Reddicie pojawił się wątek, w którym ktoś zapytał ludzi o to, czy tak jak on czekają na nowe Uncharted. Fani zaczęli dyskusję o tym, że naprawdę świetnie byłoby móc ponownie wyruszyć na przygodę zaoferowaną przez Naughty Dog. To nawet nie musi być ponownie historia Drake’a, ale na przykład innych postaci, które poznawaliśmy na przestrzeni kilku odsłon gry. Doskonale wiemy, że i taki zabieg może się sprawdzić. Przykładem jest choćby spin-off The Lost Legacy.

Niektórzy gracze uważają, że ogromny sukces marki The Last of Us przyćmił Uncharted, co jest krzywdzące dla marki gier przygodowych. Trzeba przyznać, że coś w tym jest. W ostatnim czasie propozycja spod znaku zombie i zagłady świata otrzymywała zdecydowanie więcej ekspozycji. A przecież nawet opublikowane już przygody Drake’a mogłyby stać się świetnym materiałem na grę. Mowa o zremasterowanej trylogii. Skoro odświeżenie otrzymało The Last of Us Part 2, to oryginalna trylogia przygodowej gry tez by mogła, prawda?

Ostatecznie stworzona została też petycja. Ta jednak nie osiągnęła żadnego rezultatu, gromadząc zaledwie około 100 podpisów… Cóż, Days Gone 2 poradziło sobie lepiej.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie