Chcesz Days Gone 2? Podpisz petycję — tak zrobiło ponad 200 tysięcy graczy

Days Gone - Deacon
Newsy PC PS4 PS5

Pamiętacie jeszcze Days Gone? To całkiem niezły tytuł z PlayStation 4, który zyskał może i niedużą, ale naprawdę wierną grupę fanów. Ci nie mogą pogodzić się z myślą, że sequel nigdy nie powstanie. W sieci jest petycja, która przekroczyła już próg aż 200 tysięcy podpisów. Czy taka inicjatywa zwróci uwagę Sony i zmieni podejście firmy?

Days Gone 2 powstanie? Tego chcą fani

Są na świecie gry kultowe, mamy też nietypowe perełki, ale nie brak tytułów niesłusznie zapomnianych. Przykładem tej ostatniej kategorii z pewnością jest Days Gone, czyli całkiem niezła gra z PlayStation 4 (a także PC), która opowiadała o apokalipsie zombie. W pięknie wykreowanym otwartym świecie, którzy przemierzaliśmy motocyklem, czekała na nas świetna historia pełna emocji i nieźle napisanych postaci. Genialnie prezentował się system hord, a całość miała naprawdę dobry klimat. Oceny może tego nie odzwierciedlają, ale była to naprawdę fajna gra — tak po prostu.

Nie osiągnęła ona jednak takiego sukcesu, na jaki liczyli włodarze Sony. Japońska firma zrezygnowała z produkcji drugiej części, co wywołało ogromne poruszenie wśród fanów. Wielu z nich nie może pogodzić się z takim stanem rzeczy, w związku z czym zorganizowano specjalną petycję online. Ta osiągnęła już próg milowy, a właśnie przekroczyła 200 tysięcy podpisów. To naprawdę sporo. Przypomnijmy sobie ten tytuł:

Społeczność skupiona wokół gry i petycji jest niezwykle zaangażowana. Cel zbiórki został właśnie podniesiony do 300 tysięcy, a kolejni gracze regularnie napływają, wyrażając swoje poparcie dla produkcji drugiej odsłony gry. Czy waszym zdaniem tytuł faktycznie zasłużył na kontynuację i zagralibyście w tę grę?

Przypominamy, że Days Gone ukazało się pierwotnie na PlayStation 4 26 kwietnia 2019 roku, a później, bo 18 maja 2021 roku premierę miała wersja pecetowa gry.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie