Twórcy przybliżają, czego możemy spodziewać się po multi Uncharted 4

Do premiery w marcu jeszcze dużo czasu, ale w końcu każda pora jest dobra, żeby zaostrzyć apetyt czekających na grę fanów, prawda?

Studio Naughty Dog udostępniło na YouTube trzy krótkie filmiki z multiplayerowej rozgrywki Uncharted 4, kusząc nowymi rozwiązaniami do starej, sprawdzonej formuły. Jeden z nich zawiera garść dość oczywistych porad (w końcu kto zapomina o przeładowaniu swojej broni?), a dwa pozostałe poświęcone są zaimplementowanym do czwórki ficzerom w postaci Mistycznych Reliktów oraz Pomagierów. Wszystkie możecie obejrzeć na dole newsa.

Relikty, zwane tutaj Mysticals, można kupić podczas meczu za wirtualną walutę zdobywaną za – rzecz jasna – zabijanie przeciwników i wykonywanie zadań. Wśród nich znajdziemy między innymi takie, które pozwolą wskrzesić dogorywających niedaleko nas sojuszników oraz takie, które wytworzą wokół nas bańkę spowalniającą ruchy wszystkich wrogów się w niej znajdujących. Ciekawą propozycją są też wspomniani pomagierzy, tzw. Sidekicks, których możemy sobie załatwić w ten sam sposób, co relikty. Są nimi sterowani przez sztuczną inteligencję żołnierze specjalizujący się w różnych dziedzinach. Znajdziemy tu więc i opancerzonych tanków ściągających na siebie wraży ogień, jak i skocznych Hunterów próbujących obezwładnić na chwilę innego gracza.

Uncharted 4: A Thief’s End zadebiutuje 18 marca 2016 roku na konsolach PlayStation 4. Oczywiście warto na ten tytuł czekać nawet, jeśli nie interesuje Was rozgrywka po sieci.