Reżyser Uncharted 4 założył nowe studio. Poznajcie Wildflower Interactive

Uncharted 4 - zrzut ekranu
Newsy PS4 PS5

Reżyser Uncharted 4 i współtwórca The Last of Us przedstawił światu swoje nowe studio. Wildflower Interactive szykuje niewielkie, ale wyjątkowe projekty.

Bruce Straley pracował w Naughty Dog przez około 18 lat i w tym czasie wspierał zespół przy seriach Uncharted, The Last of Us i Jak. Kilka lat temu opuścił słynne studio i kiedy już wszyscy myśleli, że odszedł na grową emeryturę, zapowiedział, że założył nowy zespół deweloperów.

W 2017 roku odszedłem z branży nie będąc pewnym czy chcę już robić gry. Ale im dłużej mnie nie było, to ciągle myślałem o tym medium i o wszystkim, co jeszcze zostało zrobione i o wszystkim, co chciałbym jeszcze zrobić. I ta idea wciąż za mną podążała. Zebrałem więc kilku przyjaciół i zaczęliśmy prototypować. Pomysł zaczął się sprawdzać. Znów poczułem ekscytację i zdałem sobie sprawę, że muszę zrobić tę grę.

– powiedział Bruce Straley w materiale Wildflower Interactive

Na stronie Wildflower Interactive możemy wyczytać, że zespół tworzy „niewielkie, naładowane kreatywnością, unikalnie stylizowane gry, które eksplorują możliwości medium”. W chwili publikacji tego artykułu studio składa się z jedenastu osób (w tym współtwórców Call of Duty, Kena: Bridge of Spirits i Astroneer) i prowadzi rekrutację kolejnych deweloperów.

Nie wiadomo kiedy studio pokaże światu swoje pierwsze gry. Można śmiało założyć, że wszystkie znajdują się na dość wczesnym etapie produkcji.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie