Uncharted 4 może ukazać się na PC i PS5 bez lubianej przez graczy funkcji

Uncharted 4 - zrzut ekranu
PC PS5

Wczoraj w sieci pojawiła się ocena Uncharted 4 od jednej z organizacji klasyfikacyjnych. Potwierdza ona, że wersja na PC i PS5 będzie uboższa względem oryginału z PS4.

ESRB wspomniało w opisie gry, że nie posiada ona “elementów interaktywnych”. W rozumieniu organizacji klasyfikacyjnej oznacza to, że tytuł nie posiada żadnych elementów sieciowych pozwalających na interakcję z innymi graczami. Mówiąc wprost, Uncharted 4 miałoby ukazać się w nowej wersji na PC i PlayStation 5 bez trybu multiplayer. Nie jest to jeszcze nic absolutnie pewnego, aczkolwiek wątpię, aby ESRB popełniło błąd. Informacja o obecności interakcji pojawia się bowiem w ocenach oryginalnego wydania U4.

Uncharted 4 w wersji na PS4 posiada tryb online. Gracze mogą w nim ze sobą rywalizować w sieciowych potyczkach. Dodatkowo w grze znajdziemy coś na kształt kooperacyjnego trybu hordy.

Przeniesienie trybu multiplayer na kolejne platformy byłoby sporym kosztem. PlayStation mimo wszystko zależy przede wszystkim na tym, aby gracze PC mogli zapoznać się z kampanią U4, bo to ona jest głównym elementem gry. Możliwe usunięcie multiplayera z odświeżonej produkcji nie jest więc wielkim zaskoczeniem.

Zestaw Uncharted: Legacy of Thieves Collection ma ukazać się na początku 2022 roku – przeciek z serwerów firmy NVIDIA wskazuje na 7 lutego, choć nie jest to pewna data. Zagramy na PC oraz PlayStation 5.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie