Outsiders postacie

Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

0 komentarzy

Twórcy Outriders idą na wojnę z cheaterami. Bronią będzie znak wodny

People Can Fly bacznie obserwuje graczy, którzy oszukują w demie Outriders. Studio ostrzega, że po premierze strzelanki cheaterzy będą oznaczani nieusuwalnym watermarkiem.

Twórcy Outriders zauważyli, że część graczy dopuszcza się nadużyć w wersji demonstracyjnej looter shootera. Wydawca Square Enix poinformował za pośrednictwem Reddita, że jeśli niezgodne z zasadami fair play praktyki będą powtarzały się po premierze, oszuści otrzymają kary. Jedna z nich to napiętnowanie w postaci znaku wodnego, który ma być dyskretny, ale zarazem dobrze widoczny na ekranach cheaterów.

Upokarzającego emblematu nie będzie można usunąć. Tego rodzaju kara ma zawstydzić nieuczciwych graczy, którzy zechcą chwalić się w internecie gameplayami z produkcji.

Liczba osób, które testują wersję demo shootera, sięga około dwóch milionów. 0,01 procent z tego (czyli około 200 graczy) jawnie oszukuje. – Widzimy was wszystkich. Tak, nawet tę osobę, która wygenerowała sobie 600 sztuk Legendarnych Broni – czytamy w poście na Reddicie.

Oczywiście twórcy doprecyzowali, co oznacza dla nich pojęcie cheatingu. Do tego typu praktyk będzie należeć chociażby granie na PC bez Anti Cheata, modyfikowanie plików produkcji w celu ulepszenia bohatera – a także używanie aimbotów i wallhacków.

Bana mogą uniknąć osoby, które decydując się na pełną wersję, usuną wszystkie postacie i przedmioty pozyskane w demie w nielegalny sposób. Inaczej nie ma zmiłuj.

Outriders – kiedy premiera i co nas czeka

Akcja trzecioosobowego shootera od People Can Fly ma rozgrywać się w mrocznej przyszłości. Wcielimy się w Outriderów – członków załogi statku kosmicznego, którzy wyruszą z misją eksploracyjną na obcą planetę, gdzie będą musieli stawić czoła hordom przeciwników.

Outriders zaoferuje cztery klasy postaci. Każda z nich ma posiadać nadludzkie moce, które wraz z nietypowym wyposażeniem mogą okazać się kluczowe dla przebiegu rozgrywki.

Premiera polskiego looter shootera zaplanowana jest na 1 kwietnia. Tytuł od momentu debiutu będzie dostępny w usłudze Xbox Game Pass.

Jeśli nie jesteście pewni, czy polska produkcja trafi w wasze gusta, możecie ją wypróbować we wspomnianej wersji demonstracyjnej. Oczywiście trzeba grać uczciwie. Demo Outriders jest dostępne na pecetach, Xboksie One i Series, PlayStation 4 i PlayStation 5. Poniżej publikujemy filmik opisujący 10 powodów, dla których warto zainteresować się tematem.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się