People Can Fly zmienia kierunek. Takiej strategii mało kto się spodziewał

People Can Fly zmienia kierunek. Takiej strategii mało kto się spodziewał
Newsy

People Can Fly, twórcy m.in. Outriders, mają nowy plan na kolejne lata działalności. Oprócz tworzenia gier z segmentu AAA, zajmą się również produkcją pozycji AA.

Nowe plany polskiego studia wydają się dość szeroko zakrojone. Do tej pory People Can Fly znane było z wysokobudżetowych shooterów, takich jak Bulletstorm czy niedawno wydane Outriders. Teraz ma się to zmienić.

People Can Fly zmienia kierunek

W komunikacie giełdowym spółki poinformowano, że zmienia się strategia rozwoju firmy. PCF zajmie się teraz tworzeniem mniejszych pozycji, z niższym budżetem, należących do segmentu AA. Od 2024 roku deweloperzy mają wydawać jedną taką grę co rok. Nowy plan ma pomóc w uzyskaniu statusu jednego z topowych studiów tworzących gry.

Zgodnie z założeniami Spółki, celem zaktualizowanej strategii jest osiągnięcie przez Grupę pozycji jednego z czołowych, niezależnych studiów deweloperskich na świecie, a począwszy od roku 2024, osiągnięcie celu w postaci corocznej premiery gry wyprodukowanej przez Grupę w modelu pracy z wydawcą lub w modelu self-publishing.

Komunikat giełdowy spółki

Nie oznacza to, że Polacy rezygnują z tworzenia gier AAA. Te wciąż będą powstawać, ale ich produkcja zajmuje więcej czasu, pochłania także więcej środków i zasobów. Na ten moment PCF ma w swoich szeregach siedem podległych studiów deweloperskich, jednak rozważają możliwość kupna kolejnych, aby wsparły ich w tworzeniu gier średniego budżetu.

Deweloperzy wydali w kwietniu bieżącego roku Outriders, które zdobyło raczej mieszane opinie ze strony graczy. Twórcy nie posiadają jednak dokładnych danych sprzedażowych. Co ciekawe, wydawca gry, Square Enix, wciąż rzekomo nie przekazał twórcom tantiem.

Aktualnie wiemy, że w People Can Fly powstaje kolejny projekt dla SE o roboczej nazwie „Gemini”. Ponadto Polacy tworzą produkcję dla Take Two Interactive, na ten moment znaną jako „Dagger„.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie