Outriders uratowane? Do gry wróciło wiele osób, ale nie cieszmy się zbyt szybko

Outriders - zrzut ekranu
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Outriders miało niedawno duże problemy z liczbą aktywnych graczy. Po premierze dodatku, chętnych osób jest już całkiem sporo.

Jeszcze w październiku w najnowszą produkcję People Can Fly grało jedynie około 1100 graczy dziennie. W porównaniu do fenomenalnego startu, wynik ten pozostawiał sporo do życzenia. Twórcom nie udało się jednak podtrzymać zainteresowania, ale teraz nieco to sobie odbili.

11 listopada w grę zaangażowało się ponad 10 600 graczy, czyli już całkiem nieźle w porównaniu do ostatnich miesięcy. Choć nadal nie jest to zachwycający wynik, napawa optymizmem.

Wzrost liczby graczy wynika z niedawnej premiery darmowego dodatku nazwanego New Horizon. Wprowadza on sporo zawartości, w tym nowe mapy ekspedycji, poprawiony system ekwipunku i inne usprawnienia rozgrywki. Można powiedzieć, że to takie Outriders 1.5.

Outriders - liczba graczy na Steam
Źródło: SteamDB

Choć wzrost liczby graczy ucieszy stałych bywalców serwerów, nie wiadomo, jak długo potrwa. Jak widać na powyższym wykresie, liczba aktywnych użytkowników znów spada i nie wiadomo, kiedy się ustabilizuje. Na dobrą sprawę tytuł People Can Fly może wrócić do kiepskiego stanu sprzed paru miesięcy. O tym, jak dalej potoczą się losy polskiego looter-shootera przekonamy się dopiero za jakiś czas.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie