Outriders - zrzut ekranu

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Outriders uratowane? Do gry wróciło wiele osób, ale nie cieszmy się zbyt szybko

Outriders miało niedawno duże problemy z liczbą aktywnych graczy. Po premierze dodatku, chętnych osób jest już całkiem sporo.

Jeszcze w październiku w najnowszą produkcję People Can Fly grało jedynie około 1100 graczy dziennie. W porównaniu do fenomenalnego startu, wynik ten pozostawiał sporo do życzenia. Twórcom nie udało się jednak podtrzymać zainteresowania, ale teraz nieco to sobie odbili.

11 listopada w grę zaangażowało się ponad 10 600 graczy, czyli już całkiem nieźle w porównaniu do ostatnich miesięcy. Choć nadal nie jest to zachwycający wynik, napawa optymizmem.

Wzrost liczby graczy wynika z niedawnej premiery darmowego dodatku nazwanego New Horizon. Wprowadza on sporo zawartości, w tym nowe mapy ekspedycji, poprawiony system ekwipunku i inne usprawnienia rozgrywki. Można powiedzieć, że to takie Outriders 1.5.

Outriders - liczba graczy na Steam
Źródło: SteamDB

Choć wzrost liczby graczy ucieszy stałych bywalców serwerów, nie wiadomo, jak długo potrwa. Jak widać na powyższym wykresie, liczba aktywnych użytkowników znów spada i nie wiadomo, kiedy się ustabilizuje. Na dobrą sprawę tytuł People Can Fly może wrócić do kiepskiego stanu sprzed paru miesięcy. O tym, jak dalej potoczą się losy polskiego looter-shootera przekonamy się dopiero za jakiś czas.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%