Twórcy Forza Horizon tworzą grę z otwartym światem

To będzie dla nich całkiem nowe wyzwanie.

Na łamach Gamesindustry.biz pojawiła się informacja na temat studia Playground Games – znanego między innymi ze znakomitej serii wyścigów Forza Horizon. Okazuje się, że firma zamierza znacznie rozbudować swoją siedzibę w angielskim mieście Leamington Spa. Nowe biuro ma znaleźć się bardzo blisko obecnej siedziby, tak aby pracownicy mogli swobodnie na piechotę przemieszczać się pomiędzy nimi. Najciekawsze jest jednak to, że w nowej siedzibie pracować będą osoby odpowiedzialne za całkiem nową grę z otwartym światem, która nie będzie produkcją z gatunku wyścigów.

– Otwarcie nowego studia jest czymś, o czym mówiliśmy już od wielu lat. To dla nas świetna szansa na sprawdzenie się w nowym gatunku. Czujemy, że jesteśmy całkiem nieźli w grach wyścigowych. Możemy być w nich jeszcze lepsi, ale chcemy też zobaczyć, jak pójdzie nam w czymś nowym. To nowy cel dla Project 2. Będziemy na pewno zatrudniać utalentowane osoby z doświadczeniem – mówi Ralph Fulton w rozmowie z Gamesindustry.biz.

Niestety nie wiemy dokładnie jaki projekt w planach ma Playground Games. Biorąc jednak pod uwagę, że potrafi robić naprawdę dopracowane produkcje, liczymy na coś dużego.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: