Tryb Turbo w PS4 Pro vs Just Cause 3 – można liczyć na większa płynność?

Just Cause 3 to jedna z gier, które potrafią ostro przyciąć na zwykłym PS4.

Ekipa Digital Foundry od pewnego czasu sprawdza, jak tryb Turbo w PS4 Pro (obecnie znajdujący się w fazie testów), radzi sobie z grami, które nie otrzymały specjalnych łatek optymalizujących ich działanie pod mocniejszą wersję konsoli.

Jednym z takich tytułów jest Just Cause 3, które na gołej PlayStation 4 potrafi zanurkować nawet w okolice 15 klatek. Niestety, nawet w trybie turbo na PS4 Pro nie możemy liczyć na stabilne 30 fps-ów przy tej produkcji, choć widać, że gra działa nieco lepiej.

Poniżej możecie zobaczyć materiał z Just Cause 3, a pod nim wrzucamy wcześniejsze, sprawdzające tryb turbo z takimi grami jak Driveclub, Bloodborne czy Wiedźmin 3.

Tryb Turbo w PS4 Pro. Wiedźmin 3, Dark Souls 3, Batman: Arkham Knight działają lepiej?

Eksperci z Digital Foundry ponownie sprawdzają, jak sprawuje się tryb Turbo w PS4 Pro, który mogą testować obecnie gracze z dostępem do bety aktualizacji PS4 4.50.

Tym razem w obroty idą takie tytuły, jak:

  • Bloodborne
  • Dark Souls 3
  • Dark Souls 2
  • Lords of the Fallen
  • The Evil Within
  • Until Dawn
  • Oddworld New ‚n’ Tasty
  • Wiedźmin 3
  • Batman: Arkham Knight

W każdym przypadku widać w zasadzie jakąś poprawę. Jeśli nie otrzymujemy większej płynności, mamy chociaż stabilniejszy framrate, co też jest dużym plusem odnośnie tytułów zręcznościowych. Zapraszamy na poniższy materiał, który wszystko wyjaśnia i omawia!

Tryb Turbo na PlayStation 4 Pro sporo zmienia gry

Digital Foundry postanowiło dokładnie sprawdzić, co daje aktualizacja oprogramowania dla PlayStation 4 Pro w wersji 4,50, która dodaje tryb Turbo. Okazuje się, że różnice w działaniu gier sa dość spore.

Największe widać w przypadku Driveclub. Liczba klatek animacji trzyma średnią na poziomie 52, a bez aktualizacji około 40. W przypadku wyścigów, to bardzo znacząca różnica.

Knack na zwykłym modelu PS4 wyciąga 36 klatek, na PS4 Pro 43 klatki, a z włączoną opcją Turbo już 56 klatek.

Natomiast w przypadku Assassin’s Creed: Unity udaje się utrzymać powyżej 30 klatek animacji z włączoną opcją Turbo w PS4 Pro, co w przypadku tego tytułu jest sporym wyczynem.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.