PS4 Pro i Slim nie będzie dalej produkowane. Sony potwierdziło plotki

PS4 przez problem z baterią, gry nie działają
PS5

W końcu dostaliśmy oficjalne potwierdzenie kontrowersyjnej informacji. Sony oficjalnie kończy produkcję wszystkich wariantów konsoli PS4 Pro i sporej części Slim.

Jakiś czas temu pisaliśmy o doniesieniach mówiących, że Sony planuje zaprzestać produkcji PlayStation 4 Slim i wersji Pro. Nie otrzymaliśmy jednak oficjalnego potwierdzenia od producenta i nie mogliśmy pisać o tym ze stuprocentową pewnością.

W końcu otrzymaliśmy jasny i czytelny znak od Sony. Jak donosi portal GameWatch, firma usunęła ze swojej japońskiej strony wszystkie modele PlayStation 4 poza wersją Jet Black z 500 GB pamięci. Potwierdza to fakt, że oficjalnie zakończono dalszą produkcję PS4 Pro i wszystkich wariantów PS4 Slim poza wspomnianym wyżej, standardowym modelem.

Taki ruch wynika najpewniej z potrzeby dostarczenia jak największej możliwej ilości konsol PS5. PlayStation 4 Pro tworzyłoby nowemu sprzętowi Sony zbędną konkurencję, będąc pośrednikiem pomiędzy starszą a nową generacją konsol.

Jeśli chcecie jeszcze nabyć PS4 w innym kolorze niż czarny z większą pojemnością dysku niż 500 GB, to lepiej się pospieszcie. O ile nieprodukowane wersje PS4 nie znikną zbyt szybko ze sklepowych półek, tak magazyny przestaną wkrótce otrzymywać dalsze dostawy.

Oczywiście PlayStation 4 będzie dalej wspierane poprzez aktualizacje oprogramowania. Sony zapewniło też jakiś czas temu, że konsola dalej będzie otrzymywać niektóre nowe gry. Jeśli nie chcecie jeszcze przesiadać się na nową generację konsol, to nie musicie się martwić na zapas.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie