Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

PS4 Pro zniknie ze sklepowych półek? Sony aktualizuje ofertę

Możliwe, że Sony szykuje się do wycofania PS4 Pro ze swojej oferty. Producent zaktualizował stronę swojego oficjalnego sklepu.

PlayStation 4 Pro było ciekawą niespodzianką i podobnie jak Xbox One X sprzedało się bardzo dobrze. Gracze ciepło przyjęli mocniejsze wersje konsol, które były niezłą alternatywą dla osób, które chciały pograć w nowe produkcje w nieco lepszej jakości i płynności.

Wygląda jednak na to, że Sony pójdzie w ślady Microsoftu, który zaprzestał produkcji XOX. Nowa wersja sklepu PlayStation Direct (oficjalnego sklepu Sony) wskazuje, że Sony nie ma planów na dalsze uzupełnianie liczby egzemplarzy PS4 Pro. Oznaczać to może, że producent powoli wycofuje się z produkcji konsoli.

Oczywiście nawet jeśli informacje się potwierdzą, PlayStation 4 w wersji Pro wciąż będzie dostępne do kupienia w niektórych sklepach. Nikt nie wycofa nagle konsol z magazynów marketów, więc na ten moment nie ma powodów do paniki lub wydawania przedwczesnych osądów.

Taki ruch wydaje się być mimo wszystko uzasadniony. Sony nie chce tworzyć dodatkowej konkurencji swojej najnowszej konsoli, która również dobrze radzi sobie z grami w 4K. Teoretycznie Pro stanowiło dobrego pośrednika pomiędzy nową i starą generacją, ale dalsza produkcja wydaje się być faktycznie bezsensowna.

Istnieje jednak cień szansy, że podana w PlayStation Direct informacja to zwykły błąd i Sony nie planuje zmian w swoim repertuarze sprzętu. Warto poczekać na ewentualne, oficjalne ogłoszenie producenta.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się