TOP 30 najlepszych gier na Xbox Series X i S

Xbox Store ze skrajnie pożądaną i naprawioną funkcją
PG Exclusive Publicystyka

O ile patrząc na listę najmniej znanych gier na pierwsze PlayStation możecie powrócić do tych “lepszych” czasów, o tyle niniejsze zestawienie można potraktować jako swoisty poradnik. Szczególnie gdy nie do końca wiecie, w który tytuł najlepiej byłoby zagrać na konsoli Microsoftu. Wydawca oferuje Xbox Game Pass, który jest przepotężną usługą, ale nie znajdziemy w nim wszystkich dostępnych na ten sprzęt gier. Wiele z nich mogłoby nam umknąć, a nierzadko są to prawdziwe perełki, które przyciągnęły przed ekrany telewizorów masę graczy z całego świata. Zresztą sam katalog XGP jest tak bogaty, że znalezienie wartych uwagi pozycji wydaje się karkołomnym zadaniem.

Najlepsze gry na Xbox Series X oraz S

30. Dirt 5

Jestem świadom, że najnowsza odsłona cenionej serii gier wyścigowych spotkała się z mieszanym odbiorem fanów, jednak wciąż jest to naprawdę udana i warta uwagi pozycja. Tym bardziej że jest to pierwsza „ścigałka” wydana na obecną generację sprzętu i robi z niej naprawdę dobry użytek. Dla fanów arcade-owych gier wyścigowych – pozycja obowiązkowa.

29. Destiny 2

Jeden z kluczowych przykładów gier-usług i to w naprawdę dobrym wydaniu. Bungie specjalizuje się w strzelankach, a swoje doświadczenie z serii Halo przekuło w świetny tytuł sieciowy. Który, warto podkreślić, dostępny jest za darmo. Jakby tego było mało – już niedługo premiera ostatniego dużego dodatku, który ma wprowadzić sporo nowości i parę niespodzianek.

28. Alan Wake Remastered

Remastery może nie są oczkami w głowie większości graczy, ale odświeżonym wydaniem Alana Wake’a z pewnością warto się zainteresować. Nie tylko dlatego, że to jeden z najlepszych „growych” thrillerów! To przepiękna oda od mistrzów klasyki horroru, z intrygującą fabułą, świetnymi postaciami i nieco zbyt męczącą walką. Niemniej odświeżenie Wake’a powstało dokładnie dla tych, których pierwszy kontakt z pisarzem ominął dwanaście lat temu.

27. Hellblade: Senua’s Sacrifice

Gra indie o jakości tytułu AAA? Trzeba przyznać, że Hellblade ma już trochę lat na karku, ale wciąż trzyma się niespodziewanie dobrze. Scenariusz, lokacje, system walki, zagadki czy przytłaczająca marnością atmosfera nie zestarzały się ani trochę. Ba, to wszystko jest jeszcze lepsze na XSX, dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii zaklętych w urządzeniu. No a przecież na horyzoncie powoli majaczy kontynuacja

26. Borderlands 3

Seria Borderlands ma swoją tradycję, a „trójka” podsumowuje ją chyba w najlepszy możliwy sposób. Połączenie sprawdzonych pomysłów z poprzednich części, muśnięcie nowymi technologiami oraz dodanie paru nowych idei projektantów przyniosło nam dzieło kompletne. Tym bardziej na konsolach obecnej generacji, Borderlands 3 jawi się jako najlepsza część tej serii, a zarazem jeden z najbardziej wciągających looter shooterów w historii.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie