Twórcy Senua’s Saga: Hellblade II chwalą się pięknym obrazkiem z gry

Hellblade 2 w 2023 roku, a Avowed później. Wiarygodne przecieki
PC Xbox Series Xbox Series S

Senua’s Saga: Hellblade II zabierze nas do zimnej Islandii. Twórcy pokazują nowy szkic koncepcyjny, który ponownie rozgrzewa serca oczekujących na premierę fanów.

Wygląda bosko, a to tylko szkic koncepcyjny…

Senua’s Saga: Hellblade II na nowym materiale

Ninja Theory to studio, które doskonale zna się na kreowaniu odpowiedniego klimatu. Pierwsza część Hellblade od samego początku przykuwała nas przed monitory właśnie atmosferą. Dopiero z czasem poznawaliśmy coraz więcej ambitnych i trafnych pomysłów deweloperów.

Z “dwójką” może być podobnie, choć już mniej więcej wiemy, czego się spodziewać. Z pewnością należy liczyć na posępny klimat mroźnej Islandii. To właśnie tam trafimy w kontynuacji. Choć twórcy nie podzielili się zbyt wieloma informacjami na temat samej rozgrywki, możemy obejrzeć nowy szkic koncepcyjny.

Źródło: Twitter/ Marco Teixeira

Materiał autorstwa Marco Teixeira przedstawia główną bohaterkę stojącą nad spowitą ciemnością nocy osadą. Tę wybudowano zaskakująco blisko brzegu, co być może nie okazało się najlepszym pomysłem w przypadku przypływów. Niemniej nie sposób obrazowi odmówić aury mroku, która, miejmy nadzieję, będzie dostrzegalna również w finalnym produkcie.

Co z kolei z samą grą? Na temat jej daty premiery nie wiemy praktycznie nic. Na szczęście w trakcie ostatniego The Game Awards 2021 dostaliśmy pierwszy pokaz rozgrywki, który wskazuje na to, że pod kątem graficznym może to być jedna z najpiękniejszych gier ostatnich lat.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie