The Wizards nową grą VR od polskiego Carbon Studio. Action fantasy, magia i walka dobra ze złem

Gliwicki deweloper przedstawia kolejny projekt.

Carbon Studio zapowiada The Wizards, tytuł na komputery PC powstający z myślą o goglach wirtualnej rzeczywistości (HTC Vive oraz Oculus Rift), który powinien zadebiutować na rynku w 2017 roku. Warto przypomnieć, że pierwsza gra studia – ALICE VR – miała premierę w październiku 2016 roku na platformach Steam i GOG.com.

Jak możemy przeczytać na stronie polskiego dewelopera, bohaterem The Wizards jest młody czarodziej, który cofa się w czasie, by uchronić Królestwo Ludzi przed niszczycielskimi atakami wrogich najeźdźców. Odwiedzimy różnorodne krainy i stawimy czoła wielu przeciwnikom rodem ze świata fantasy. Walka w The Wizards oparta jest na rzucaniu czarów należących do czterech żywiołach, a kluczem do zwycięstwa jest odpowiednie dobieranie taktyki do sytuacji na polu bitwy.

Carbon Studio podkreśla, że The Wizards powstaje specjalnie na gogle wirtualnej rzeczywistości. Duże znaczenie podczas zabawy będą miały kontrolery ruchowe, które wykorzystamy do rzucania zaklęć wykonując odpowiednie ruchy. O efekty wizualne tytułu zadba silnik Unreal Engine 4.

Twórcy gry podkreślają również, że The Wizards posiada unikatowy system Kart Losu, zmieniających poziom trudności, oraz wysokości nagród przyznawanych za zwycięstwo. Karty Losu modyfikują zasady rozgrywki, dzięki czemu żadna potyczka nie jest taka sama, a każdy gracz odnajdzie w grze wyzwanie dopasowane do swoich umiejętności. W trakcie kampanii fabularnej gracz zyskuje dostęp do coraz potężniejszych czarów, których skuteczne wykorzystanie wymaga zarówno refleksu, jak i sprytu.

Najważniejsze cechy The Wizards:
  • Pierwszoosobowa gra action fantasy na gogle VR
  • Kampania fabularna oparta na podróżach w czasie i ratowaniu krain
  • Intuicyjne rzucanie czarów z użyciem kontrolerów ruchowych
  • Duża regrywalność dzięki modyfikującym rozgrywkę Kartom Losu
  • Nauka i ulepszanie czarów należących do czterech żywiołów
  • Bogaty świat fantasy stworzony na silniku Unreal Engine 4

Poniżej znajdziecie pierwsze screeny oraz teaser trailer The Wizards:

Źródło: Carbon Studio, opracowanie własne

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.