Polska gra VR pozbywa się największej wady, na prośbę graczy

Carbon Studio ogłasza, że przygodowa gra akcji The Wizards otrzymała dużą aktualizację, której celem jest uatrakcyjnienie eksploracji w grze.

The Wizards jest dostępna na Steam oraz na Oculus Store w trybie Early Access od 28 lipca. W związku z aktualizacją, cena gry została tymczasowo obniżona o 15%, do 16.99 euro.

W dniu premiery sześć tygodni temu The Wizards oferowało jedynie punktową teleportację między wyznaczonymi miejscami. Wraz z wejściem najnowszej aktualizacji, gracze będą mogli swobodnie poruszać się po świecie gry dzięki swobodnemu ruchowi (free locomotion) lub swobodnej teleportacji. Aktualizacja ta została wprowadzona na prośbę graczy, którzy zgłosili brak swobodnego ruchu jako główną wadę gry.

Zamiarem dewelopera było nie tylko wprowadzenie nowego trybu poruszania, ale również zmian w designie gry – dodanie nowych obszarów oraz elementów uzupełniających swobodną eksplorację. Aby to osiągnąć, Carbon Studio przebudowało większość poziomów, dodając np. ukryte ścieżki, cenne przedmioty do zebrania, oraz nowe potyczki z przeciwnikami.

Nie doceniliśmy, jak wielu graczy VR-owych oczekuje od gier VR trybu swobodnego poruszania. Okazuje się, że coraz więcej użytkowników uodparnia się na chorobę symulatorową w VR, przez co swobodne poruszanie znane z gier FPS staje się dla nich najwygodniejszym i najbardziej imersyjnym sposobem eksploracji. Nasi gracze oczekiwali od nas swobodnego poruszania i mieli rację – dzięki tej funkcji, The Wizards dostarcza intensywniejszych odczuć podczas eksploracji i daje więcej frajdy – przyznaje Paweł Gajda, manager w Carbon Studio.

Źródło: Carbon Studio

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.