Słowiańszczyzna i kosmici. Polski deweloper zapowiada ciekawą strzelaninę

Premiera w przyszłym roku.

Gliwickie Carbon Studio przedstawiło swoją kolejną grę, która zapowiada się naprawdę interesująco. Poznajcie Hussarion! Póki co, projekt znajduje się na wczesnym etapie produkcji, a poniższy filmik został określony jako demo koncepcyjne.

Naszym celem jest stworzenie nowoczesnej strzelanki kooperacyjnej w VR oraz prezentacja nowej technologii oraz polskiej historii – czytamy na stronie Carbon Studio. Trzeba przyznać, że to naprawdę wybuchowa mikstura.

Hussarion ma zaoferować graczom bardzo szczegółowe i realistyczne środowiska oraz oparty na gestach system interakcji ze światem, który będzie głęboko intuicyjny i pozwoli na większe zanurzenie się w wirtualnym świecie. Projekt jest przeznaczony dla technologii VR z kontrolerami ruchu.

Scenografia gry jest inspirowana słowiańską mitologią i polską historią i została zaadoptowana do gatunku science fiction. Gracz przejmie kontrolę nad mechanicznym super-żołnierzem wzorowanym na huzarach – legendarnej kawalerii, która odegrała ważną rolę w wielu zwycięstwach militarnych dla Polski w XVI wieku. Celem gracza będzie pokonanie inwazji obcego Simargsa, armii, która może zniszczyć całe życie na Ziemi, chyba że zostanie wygnana z powrotem do otchłani kosmosu.

Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej. Studio Carbon zostało nagrodzone grantem w ramach programu Developing of Creative Sectors w 2017 roku.

Premiera Hussarion została zaplanowana na 2018 rok.

Źródło: Carbon Studio, opracowanie własne

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.