The Texas Chain Saw Massacre z datą premiery i nowym zwiastunem. Twórcy ogłaszają testy

Xbox Game Pass z nową grą na premierę. Teksańska Masakra powraca
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Twórcy z Sumo Digital ogłaszają, że The Texas Chain Saw Massacre trafi do graczy już w sierpniu bieżącego roku. Zanim to jednak nastąpi, odbędą się testy.

Już przy okazji pierwszej zapowiedzi wiedziałem, że jest na co czekać. Marka “Teksańska Masakra Piłą Mechaniczną” jest jedną z najważniejszych w historii horroru, a wiele współczesnych filmów jawnie i ochoczo z niej czerpie. Filmowy reboot z ubiegłego roku okazał się co najwyżej średni, ale Gun Interactive i Sumo Digital się tym nie przejmują. Oni zamierzają przywrócić świetność legendarnej marce za pomocą gry wideo.

The Texas Chain Saw Massacre – data premiery, zwiastun i testy

I choć kocham Leatherface’a i wszystko, co związane z tą serią, zaprezentowane przez twórców materiały wcale nie nastrajają aż tak pozytywnie. Jasne, jest całkiem nieźle, ale grafika i animacje nieco odstają od współczesnych standardów. Nie ma jednak sensu doszukiwać się w asymetrycznym horrorze multiplayer doskonałych technikaliów. Tu ważniejszy jest pomysł, a ten nie jest wcale zły. Tym razem “ocaleni” staną do walki z paroma mordercami z rodziny Leatherface’a. Oznacza to więc, że powinniśmy bać się jeszcze bardziej.

Powyższy zwiastun zdradza trzy ważne rzeczy. Po pierwsze – jest cholernie klimatycznie. Tytuł wygląda w zasadzie jak pierwsza część filmowej serii, czym z miejsca zasługuje na spore zainteresowanie tego fandomu. Do tego dowiedzieliśmy się, że premierę zaplanowano na 18 sierpnia 2023 roku. Tytuł ma ukazać się na PC, Xbox Series X i S, One, a także PlayStation 4 i 5. Warto dodać, że już od premiery ma być ona dostępna w ofercie Xbox Game Pass!

Co ciekawe, twórcy planują również przeprowadzenie testów technicznych. Nie wiemy jednak, kto będzie mógł w nich wziąć udział. Na więcej szczegółów najwyraźniej trzeba zaczekać. Testy The Texas Chain Saw Massacre mają odbyć się 25 maja. Ja tymczasem wracam do zadziwiająco udanego Evil Dead: The Game, czekając, aż na rynku zadebiutuje kolejna gra z ikoną horrorów. Oby tylko okazała się co najmniej równie dopracowana i wciągająca.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie