The Medium - Marianne

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Pierwsze porównania The Medium na PS5 i XSX. O dziwo, różnice są spore

The Medium doczekało się porównania wersji z PS5 i Xbox Series X. Wygląda na to, że najnowsza gra Bloober może wyglądać lepiej na konsoli Sony.

Jak już zapewne wiecie, Medium od Bloober Team ukaże się niedługo na PlayStation 5. Informacja o dodatkowym porcie tytułu nie była wielkim zaskoczeniem, ale mogła mocno uradować fanów Sony. To w końcu przyzwoita produkcja, która przy okazji prezentuje wysoki poziom oprawy audiowizualnej.

Co ciekawe, wygląda na to, że The Medium doczeka się na PS5 pewnych usprawnień. Poza zapowiedzianym już wsparciem funkcji DualSense, zmianie najwyraźniej uległa oprawa.

Joe Miller opublikował pierwsze porównanie gry na PS5 i Xbox Series X. Oczywiście należy patrzeć na nie z przymrużeniem oka, bowiem wersja na konsole Sony nie ujrzała jeszcze światła dziennego. Oznacza to, że porównanie powstało na podstawie zwiastuna rozgrywki. Miejcie to na uwadze przy ocenianiu zmian.

Już teraz jednak widać, że różnice są i to wyjątkowo zauważalne. Największe z nich widać chociażby w oświetleniu. Wygląda ono na PS5 zdecydowanie bardziej naturalnie i momentami po prostu lepiej.

Co więcej, zwróćcie uwagę na włosy Marianne. Na Xbox Series X widzimy dość kiepski antyaliasing, gdzie na PS5 włosy są prawie pozbawione ubytków graficznych. W tym miejscu muszę jednak wtrącić, że na samej konsoli Microsoftu antyaliasing nie wygląda tak źle i kadr z porównania być może pochodzi z jednego z wczesnych zwiastunów gry.

Niemniej w tej chwili i tak widać, że wersja The Medium na PS5 różni się od wydania na Xbox Series X. Powtórzę jednak, że z ocenianiem jakości portów lepiej wstrzymać się do debiutu, bowiem do tej pory otrzymaliśmy tylko jeden materiał z wersji na PlayStation 5. Kolejne porównania to tylko kwestia czasu.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się