Zelda z NESa otrzymała remake! Nieoficjalny, ale na Unreal Engine 5

Zelda
Newsy

Starsze odsłony serii The Legend of Zelda to klasyki, wobec których nie da się przejść obojętnie. Gry te mają jednak wiele lat na karku, przez co ich aspekt wizualny jest nieco odrzucający. Jeżeli chodzi o Zeldę z konsoli NES, to być może będzie nam dane zagrać w zupełnie odświeżoną produkcję. Mowa o fanowskim projekcie, który zakłada odtworzenie gry na potężnym silniku Unreal Engine 5. Już teraz gra prezentuje się doprawdy znakomicie i aż chciałoby się zagrać!

Stara Zelda powraca na Unreal Engine 5

Lloyd Empty to internetowy twórca, który pochwalić się ostatnio jednym ze swoich projektów. To fanowski remake gry The Legend of Zelda z konsoli NES, który tym razem ujrzymy na silniku Unreal Engine 5. Prace nad odświeżeniem gry nadal trwają, ale już teraz możemy zobaczyć jak prezentuje się produkcja. Trzeba przyznać, że wygląda naprawdę nieźle. Można ją śmiało porównać do wydanego w 2019 Link’s Awakening, które pojawiło się na Switchu. Grafika, światła i cały klimat prezentrują się świetnie, dobrze odnajdując się w obecnych realiach.

Gameplay z nowej wersji gry znajdziecie w tym miejscu:

Zobacz: Ghost of Tsushima 2 w produkcji?

Oryginał wydano jeszcze w 1986 roku, dlatego przeskok graficzny jest naprawdę ogromny. Jak twierdzi autor, w pracy pomaga mu program Blender, Gimp, FMOD i sam silnik od Epic Games. Jego możliwości są naprawdę spore, co widać zresztą na samym nagraniu.

Twórca pracuje nad swoją grą już dłuższy czas, ale nie wiadomo, czy kiedykolwiek będziemy mieli faktycznie okazję ją przetestować. Pierwsze materiały z rzekomo grywalnej bety pojawiły się jeszcze 2 lata temu. Czy udostępni projekt, gdy ten dojdzie do końca? Ciężko powiedzieć — Nintendo mogłoby mieć z tym problem…

Źródło: wccftech.com

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie