The Last of Us Part II “nie potrzebuje szczęśliwego zakończenia”

Gra ma być przeciwieństwem pierwszej części.

Podczas niedawnej rozmowy z jednym z izraelskich dzienników (podajemy za serwisem Gamepur) Neil Druckmann wspomniał o The Last of Us Part II, czyli chyba najbardziej oczekiwanej obecnie produkcji na konsolę PlayStation 4.

Druckmann podkreślił przede wszystkim, że The Last of Us Part II będzie opowieścią o przemocy i nienawiści, stojących w opozycji do miłości oraz nadziei – uczuć, które jakby nie patrzeć zdominowały scenariusz pierwszej części gry.

Mówiąc o zakończeniu The Last of Us Part II deweloper stwierdził jedynie, że nie czuje, by gra potrzebowała szczęśliwego zakończenia. Oczywiście nie znaczy to, że takowe nie znajdzie się w sequelu TLoU, choć póki co, produkcja jawi się nam jako mroczniejsza od poprzedniczki, nie stroniąca od trudnych decyzji i dramatyzmu. Wcale się zatem nie zdziwimy, jeśli zakończenie The Last of Us Part II wbije nas w ziemię i pozostawi z wielkim smutkiem w sercu. Jak sądzicie?

The Last of Us: Part 2 – nowe grafiki pokazują Ellie w całej okazałości

Naughty Dog rozgrzało serca fanów Ellie oraz Joela pierwszym trailerem zapowiedzianego na PlayStation 4 tytułu The Last of Us: Part 2. Filmik pokazywał starszą o pięć lat dziewczynę grającą na gitarze w mieszkaniu pełnym zwłok. Gracze wysnuli już nawet teorię na temat tego, o czym może opowiadać fabuła sequela i brzmi ona naprawdę ciekawie (szczegóły przypominamy poniżej).

Deweloperzy tymczasem nie zdradzili żadnych informacji na temat czekającej na nas historii, lecz pokazali grafiki koncepcyjne z Ellie, pozwalające dokładniej przyjrzeć się ubraniu bohaterki oraz tatuażowi, który zobaczymy na jej prawym przedramieniu. Jak zdradził Neil Druckmann w serwisie Twitter, tatuaż został zaprojektowany przez przez artystkę Natalie Hall.

The Last of Us: Part 2
The Last of Us: Part 2
The Last of Us: Part 2
The Last of Us: Part 2

Fabuła The Last of Us: Part 2 – fani analizują zwiastun i mają naprawdę ciekawą teorię

Fabuła The Last of Us: Part 2 to jedna wielka niewiadoma, a pierwszy zwiastun tytułu, który mogliśmy obejrzeć podczas PlayStation Experience 2016, w zasadzie niczego nie wyjaśnia, rodząc jedynie kolejne pytania. Na filmiku (przypominamy poniżej) widzieliśmy Ellie grającą na gitarze w pokoju mieszkania, którego podłogę wyścielały zakrwawione zwłoki. Po jakimś czasie pojawia się Joel (nie widzimy jego twarzy) z pytaniem: Co teraz zamierzasz zrobić? Dziewczyna odpowiada zdecydowanie: Zabić ich wszystkich.

Naughty Dog zdradziło ponadto, że głównym motywem gry będzie zemsta, a gracz wcieli się tym razem w Ellie. Jakie wnioski z tych szczątkowych informacji wyciągają fani czekający na The Last of Us: Part 2?

Największą popularnością cieszy się wersja mówiąca o tym, że na początku rozgrywki Joel zostanie zabity i to właśnie jego ciało znajduje się w pomieszczeniu, w którym Ellie odgrywa swoją pieśń. Mężczyzna przychodzi do dziewczyny, lecz jako duch/zjawa, którą tylko ona może zobaczyć. Zaślepiona rządzą zemsty rusza w pogoń za mordercami…

Kto wie, może Naughty Dog rzeczywiście szykuje na początku The Last of Us: Part 2 szok porównywalny z tym, jaki przeżyliśmy w pierwszej części gry. Z drugiej strony można jednak zapytać – znowu podobny motyw zamiast czegoś oryginalnego? Poczekamy, zobaczymy, choć ustawienie fabuły pod takim kątem może uzasadniać nieodpartą chęć zemsty, którą ma kierować się Ellie.

Sądzicie, że taki scenariusz się sprawdzi?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.