Strzępki informacji pozwoliły odkryć jedną z tajemnic The Last Of Us 2

Fani potrafią…

The Last Of Us Part II to póki co jedna wielka tajemnica, lecz ujawnione przez Naughty Dog grafiki koncepcyjne doprowadziły fanów do ciekawego odkrycia – akcja tytułu rozegra się prawdopodobnie w Seattle w stanie Waszyngton.

Na jakiej podstawie możemy tak sądzić? Na początku jedna osoba zauważyła na materiale promocyjnym gry znak podobny do tych, jakie można zobaczyć na ulicach wspomnianego miasta. Po dokładniejszym przebadaniu kadru wypatrzono na nim napis Driftwood. Taki sam znajduje się na budynku, który rzeczywiście stoi w Seattle. Inny fan dorzucił do tego swoje trzy grosze – na grafice koncepcyjnej zauważył napis Public Parking, który wygląda tak samo, jak tablica podziemnego parkingu w Seattle i co ciekawe, oba miejsca znajdują się bardzo blisko siebie.

Poniżej znajdziecie obrazki, które wszystko pokazują. Bardzo prawdopodobne zatem, że fabuła The Last Of Us Part II zaprowadzi nas Seattle, lub choćby część akcji zostanie tam umiejscowiona.

The Last Of Us Part II – Neil Druckmann o grafice na tle Horizon: Zero Dawn

Neil Druckmann, dyrektor gry The Last of Us Part II, uciął sobie w kwietniu ciekawą pogawędkę z Hermanem Hulstem odpowiedzialnym za Horizon: Zero Dawn.

Większość dyskusji skupiała się na wydanym niedawno tytule na PlayStation 4. Dowiedzieliśmy się m.in. że początkowo w Horizon: Zero Dawn miała się znaleźć współczesna broń palna, a podczas sześciu lat tworzenia tytułu pojawiało się wiele wątpliwości i kłód pod nogami. Projektowanie pierwszej maszyn (Thunderjaw) zajęło aż półtora roku. W trakcie rozwoju gry wiele rzeczy się zmieniło, ale od samego początku Guerrilla miała jasną wizję bohatera gry: zwinny myśliwy o imieniu Aloy.

Neil Druckmann zahaczył przy okazji o The Last of Us Part II w kontekście oprawy wizualnej Horizon: Zero Dawn. – Lepiej mi uwierz, idę do swojego zespołu i mówię coś w rodzaj: „Ok, to jest teraz poprzeczka. Musimy ją przeskoczyć” – padło w stronę Hermana Hulsta.

Znając możliwości Naughty Dog, jest to jak najbardziej prawdopodobne… Jak sądzicie?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.