The Last of Us 2 – dokładny rozmiar pliku z grą vs. inne exclusive’y na PS4. Zestawienie

The Last of Us 2 – dokładny rozmiar pliku z grą vs. inne exclusive’y na PS4. Zestawienie
Newsy PS4

Wcześniejsze informacje dotyczące wielkości pliku The Last of Us 2 były przesadzone i na szczęście nie będziemy musieli pobierać aż 100 GB po zakupie cyfrowej wersji tytułu.

Kilkanaście godzin temu dostaliśmy świeży gameplay z The Last of Us 2, a kto ochłonął po prezentacji i szykuje kasę na cyfrową wersję gry, może pamiętać o tym, że miesiąc temu media pisały o 100 GB, które trzeba przygotować na dysku PlayStation 4, by przyjąć na niego plik. Teraz, kiedy recenzenci ogrywają produkcję, można zweryfikować wcześniejsze doniesienia – gra waży dużo mniej.

The Last of Us 2. Wielkość pliku = 78,3 GB

Recenzje The Last of Us 2 zaczną pojawiać się w internecie 12 czerwca o godzinie 9:01 czasu polskiego. Właśnie wtedy mija embargo na publikacje tekstów. Dziennikarze już mają swoje kody i poznają nową historię przygotowaną przez Naughty Dog, a jeden z nich podzielił się takim oto screenem:

TLoU 2 – tyle danych pobierzemy z PS Store.

Jak możemy zobaczyć, gra nie waży 100, lecz dokładnie 78,3 GB, co czyni ją jednak największą ekskluzywną produkcją na PlayStation 4. Serwis TwistedVoxel przygotował takie oto zestawienie, porównujące TLoU 2 z innymi grami od wewnętrznych deweloperów Sony:

  • Uncharted 4 – 48 GB
  • Uncharted The Lost Legacy – 44.7 GB
  • The Order 1886 – 29.4 GB
  • Bloodborne – 25.3 GB
  • Killzone Shadowfall – 39.7 GB
  • God of War – 44.46 GB
  • Marvel’s Spider-Man – 45 GB
  • Days Gone – 38 GB (po ostatniej aktualizcji)
  • The Last of Us Remastered – 43.54 GB
  • Ratchet and Clank – 26.4 GB

Na liście nie ma co prawda ważącego 90.62 GB Final Fantasy VII Remake, lecz jest to czasowy exclusive, który w kwietniu przyszłego roku ma zawitać przynajmniej na PC. Horizon Zero Dawn Edycja Kompletna waży natomiast 46.85 GB, lecz ta gra również opuszcza obóz Sony i wędruje na PC, stąd brak tytułu w zestawieniu.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie