The Last of Us 2 na 2 płytach. Rozmiar pliku oraz rozdzielczość/płynność na PS4 Pro

The Last of Us 2 na 2 płytach. Rozmiar pliku oraz rozdzielczość/płynność na PS4 Pro
Newsy PS4

The Last of Us 2 ponownie jest dostępne w PlayStation Store. Grę można zamawiać cyfrowo i jeśli postawiliście właśnie na taką wersję, szykujcie sporo miejsca na dysku twardym swojej PS4.

Wiemy już, że premiera The Last of Us 2 została ustalona na 19 czerwca i dopiero co pisaliśmy o powrocie tytułu do PS Store oraz bonusach za pre-order. Wraz z ponownym pojawieniem się karty gry, na anglojęzycznej stronie pojawił się również zaktualizowany tekst dotyczący minimalnej przestrzeni na dysku.

The Last of Us 2 – 100 GB niezbędne na HDD

Jak donosi serwis TwistedVoxel, The Last of Us 2 będzie wymagać minimum 100 GB przestrzeni na dysku twardym konsoli, co czyni grę drugą największą – po remake’u Final Fantasy 7 – produkcją tego roku na konsolę PlayStation (jeśli chodzi o rozmiar pliku). Kto postawi na „cyfrówkę”, będzie miał zatem sporo danych do pobrania. Ujawniony rozmiar oznacza ponadto, że w wersji pudełkowej tytuł zobaczymy na 2 krążkach Blu-ray.

The Last of Us 2 – 2 płyty, 100 GB

The Last of Us 2 – jakość na PS4 Pro

Kolejną techniczną nowinką dla graczy oczekujących TLoU 2, jest rozdzielczość i płynność produkcji na PS4 Pro. Nie są to oficjalne informacje i jak zaznacza TwistedVoxel, pochodzą z niedawnego gameplay’u, który był ogromnym przeciekiem. Nie prezentując samej treści, wspomniany portal donosi, że na filmiku widoczne były dane dotyczące rozdzielczości – materiał był wyświetlany w 2560 × 1440 na PS4 Pro.

Podobną rozdzielczość widzieliśmy w Uncharted 4 oraz Uncharted The Lost Legacy. Jak widać, Naughty Dog idzie tą samą drogą w przypadku swojej najnowszej gry. Płynność? Jeśli chodzi o liczbę klatek animacji na sekundę, na PS4 Pro tytuł działa z prędkością 30 ramek – czytamy na łamach TwistedVoxel. Taką samą płynność zobaczymy zapewne na zwykłym PlayStation 4, tyle że przy rozdzielczości 1080p. Inną sprawą może być natomiast multiplayer do The Last of Us 2, który zostanie wydany w późniejszym terminie. Możliwe, że tutaj twórcy postawią na 60 fps, podobnie jak ma to miejsce w przypadku multi do Uncharted 4.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie