Czy The Elder Scrolls VI wyjdzie na PS5? Szef Xbox odpowiada

The Elder Scrolls 6 wyjdzie na PS5? Szef Xbox ma odpowiedź
Newsy PC PS5 Xbox Series

Będę szczery – The Elder Scrolls VI może równie dobrze wyjść też na PS6, bo premiera gry jest odległa i to bardzo. Skyrimowa babcia nie będzie pocieszona.

Odkąd Microsoft przejął Bethesdę, nic nie jest pewne. Nawet to, czy The Elder Scrolls VI wyjdzie także na konsolę od PlayStation. W końcu gigant z Redmond miał kupić giganta branży w obawie o ekskluzywność Starfielda na PS5. Dlatego też zdecydowano, że gra jednak wyjdzie tylko na Xbox Series X i S (oprócz PC, rzecz jasna). Czy kolejny TES powtórzy ten los?

Jak donosi IGN, Phil Spencer, szef Xbox, nie był w stanie jednoznacznie wyjaśnić, czy kolejna odsłona kultowej serii RPG-ów trafi na konsole PlayStation. Winę za to ponosi bardzo wczesny stan prac.

Myślę, że nie byliśmy zbyt jednoznaczni co do tego, na jakich platformach zostanie wydana, biorąc pod uwagę, jak daleko jest ta gra. Trudno jest nam teraz dokładnie określić, na jakich platformach ukaże się gra. Jak powiedziałem – w przypadku Elder Scrolls VI premiera jest tak daleko, że trudno jest zrozumieć w tym momencie, na jakie platformy trafi gra. To ten sam zespół, który kończy Starfield, który ukaże się we wrześniu tego roku.

– powiedzieć miał Phil Spencer

W skrócie: jest za wcześnie, aby cokolwiek wiedzieć. Wychodzi więc na to, że TES VI powstaje wyjątkowo powoli, a kwestia jego premiery to sprawa nawet kolejnych… 5 – 6 lat. To bardzo dużo, a do tego czasu mogą ukazać się nowe konsole, o których zresztą Microsoft mówił już wcześniej. Pozostaje więc inna sprawa, czyli odpowiedź na pytanie “po co zapowiadać grę tak wcześnie?”. Po części wygląda na to, że nawet sam Spencer żałuje, że trochę zbyt wcześnie oficjalnie ją pokazali po raz pierwszy. Syn Todda Howarda nie będzie zadowolony…

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie