The Day Before najwyraźniej zmienia nazwę, ale na taką, która też jest już zajęta

The Day Before chyba zmienia nazwę, ale ta też jest już zajęta
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series

The Day Before – przesuwany, kontrowersyjny survival z zombie wciąż nie ma daty premiery. Istnieje jednak przypuszczenie, że twórcy zmieniają grze nazwę.

Kolejny odcinek epopei o The Day Before, czyli grze tak samo kontrowersyjnej, jak i negatywnie ocenianej przez graczy już na starcie. W zasadzie to nawet przed startem, bo tytuł jeszcze nie zadebiutował. Twórcy starają się, jak mogą, aby pokazać, że gra faktycznie tak wygląda, ale wychodzi im to średnio. Dodajmy do tego całą drakę ze znakiem handlowym i przepis na katastrofę gotowy.

The Day Before zostało bowiem usunięte ze Steam z uwagi na naruszenie zastrzeżonej już nazwy… aplikacji kalendarzowej. Gracze już wtedy zaczęli podejrzewać, że nie dostaną tak pięknej i bogatej w zawartość gry, jaka była zapowiadana. Pracujące na dziwacznych zasadach studio Fntastic zaczęło się bronić, ale nie wyszło im to wcale. Teraz pojawiły się sensowne przypuszczenia, że dostaliśmy kolejny odcinek tej całej dramy.

The Day Before to jednak Dayworld?

Jak informuje serwis WellPlayed, The Day Before może zmienić nazwę. Otóż firma MytonaFntastic (wspólne przedsięwzięcie dewelopera i wydawcy gry) złożyła wniosek o znak towarowy dla “oprogramowania do gier komputerowych” o nazwie Dayworld. Stało się to 3 sierpnia 2023 roku. Oprócz czystych spekulacji nie mamy pojęcia, czy faktycznie sytuacja ta może dotyczyć TDB. Wcześniej Fntastic zapewniało, że sprawą ze znakami towarowymi zajmuje się właśnie MytonaFntastic. Takie sugestie mają więc sporo sensu.

Istnieje więc szansa, że Fntastic nie dogadało się z właścicielem znaku TDB i musi zmienić tytuł gry. Szkoda tylko, że Dayworld to także tytuł serii powieści autorstwa nagrodzonego Hugo autora science-fiction Philipa José Farmera. Z deszczu pod rynnę, co?

Na razie jednak to tylko spekulacje i tak należy je traktować. Z pewnością deweloperzy prędzej czy później odezwą się do społeczności i powiedzą, co tam nowego pichcili za kulisami. Wciąż czekamy także na datę premiery. Gra, po wielokrotnym przesuwaniu, miała ostatecznie zadebiutować 10 listopada tego roku.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie