Kalendarz „ukradł” znak towarowy The Day Before, a YouTube usuwa filmy z gry

The Day Before - YouTube usuwa filmy z gry, winna apka z kalendarzem
Newsy PC PS5 Xbox Series

Co tu się na Boga dzieje?! The Day Before ma więcej problemów, a znak towarowy najwyraźniej „zakosiła im”… aplikacja z kalendarzem.

Problemów przybywa, ale twórcy nie potrafią uspokoić graczy. Nie wiem, jak to z tym TDB wyjdzie, ale z pewnością gracze aż do premiery pozostaną niezwykle ostrożni. I dobrze.

The Day Before jako aplikacja z kalendarzem

Studio Fntastic nie ma lekko. Niedawno pojawiły się oskarżenia o plagiat innych gier, ale to zaledwie wierzchołek góry lodowej problemów. Wcześniej grę usunięto ze Steam na skutek dysputy dotyczącej znaku towarowego „The Day Before”. Cała sytuacja jest skrajnie niejasna i ciężko się w niej odnaleźć. Tym bardziej że tłumaczenia deweloperów niewiele dają, a pierwszy „surowy” materiał z rozgrywki ani nie jest specjalnie „surowy”, ani nawet zbytnio udany.

Teraz na Twitterze studia pojawił się kolejny komunikat i brzmi tak kuriozalnie, jak mogliśmy się tego spodziewać. Przypomnę tylko, że z jakiegoś powodu twórcy nie zadbali o zabezpieczenie znaku swojej gry wideo w okolicach jej zapowiedzi (zazwyczaj robi się to nawet przed). Wtedy właśnie ktoś „świsnął im” ów znak, a później doprowadził rzekomo do wielu problemów. Do tej pory nie dowiedzieliśmy się, kto dokładnie sprzątnął im sprzed nosa nazwę, ale wychodzi na to, że zrobił to twórca… aplikacji z kalendarzem.

Najpierw Steam, a potem YouTube usunęły część filmów The Day Before z naszego kanału z powodu sporu o znak towarowy. 3 fakty: 1) Tak zwany właściciel praw do tytułu jest twórcą aplikacji kalendarza, która nie ma nic wspólnego z kategorią gier. 2) Po tym, jak zapowiedzieliśmy grę w 2021 roku, on również chciał przejąć tytuł i złożył znaki towarowe przed nami. 3) Dwuznacznie proponuje, żeby się z nim skontaktować, żeby coś omówić, ale co? Będziemy walczyć. Siła tkwi w prawdzie.

– czytamy w komunikacie

Że co?

To wszystko brzmi dosłownie tak, jakby studio mające w końcu na koncie parę wydanych gier kompletnie nie zdawało sobie sprawy z tego, jak należy w ogóle je robić. Nie jestem specjalistą w dziedzinie prawa handlowego, ale zapewne właściciel znaku „TDB” chce ze studiem omówić znak towarowy będący głównym obiektem sporu, ale twórcy z jakiegoś powodu albo wydają się nie wiedzieć, jak to działa, albo tylko udają. Sami w końcu napisali, iż właściciel „proponuje, żeby się z nim skontaktować, żeby coś omówić, ale co?”. No… zapewne właśnie cały ten problem.

W odpowiedzi na swój komunikat studio wrzuciło link do usuniętego filmu z YouTube. Możemy jednak użyć machiny do cofania czasu i dowiedzieć się, że było to nagranie, na którym przedstawiciel studia gra w TDB „na żywo”, aby udowodnić, iż tytuł tak właśnie wygląda i istnieje.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie