The Day Before ma wrócić na Steam. Twórcy chcą udowodnić istnienie gry testami beta

The Day Before ma wrócić na Steam. Twórcy zapowiadają testy beta
Newsy PC PS5 Xbox Series

Nieczęsto zdarza się, że twórcy muszą wielokrotnie potwierdzać datę premiery, ale The Day Before jest wyjątkową pozycją. Gracze wciąż nie są przekonani, więc twórcy mają pomysł.

Twórcy The Day Before kolejny raz potwierdzają, że gra definitywnie ma trafić do graczy 10 listopada 2023 roku. Tak, na grę czekamy już bardzo długo, bo od jakiegoś czasu deweloperzy mają kuriozalny spór o znak towarowy. W wyniku tych problemów gra została przesunięta, a także usunięta z platformy Steam. Z czasem pojawiało się coraz więcej mniej lub bardziej dziwacznych informacji o samej produkcji, a opublikowane materiały okazywały się co najwyżej zabawne dla graczy. W wyniku tego wszystkiego panuje powszechne zdanie, że TDB nie istnieje.

Ja uważam, że pozycja raczej istnieje, ale wątpliwe jest, aby prezentował jakość pierwszych materiałów wideo. FNTASTIC to może i nieco dziwne studio, ale wątpię, aby mieli iść tak daleko, żeby oszukiwać graczy tytułem, który nigdy nie wyjdzie. Dlatego też na serwerze Discord gry (za PCGamesN) kolejny raz obiecują, że 10 listopada do ostateczna data i wtedy tytuł będzie dostępny.

Tylko że gracze wciąż im nie ufają. Wpadli więc na pomysł przeprowadzenia testów beta, w które zagramy przed premierą. Niestety, nie wiadomo co to za testy mają dokładnie być. Nie potwierdzono ich daty, ani tego, czy dostęp uzyska każdy, czy będą zamknięte. Niemniej twórcy starają się, jak mogą, aby tylko zapewnić nas wszystkich, że taka pozycja istnieje i w nią zagramy.

Na końcu wiadomości deweloperzy przyznają, że gra trafi na Steam. Ponownie. Podobno twórcy “pracują nad tym”. Co ciekawe, w sumie to nie tyle od Valve zależy, ile raczej od wyniku sporu o znak towarowy. Valve nie chce przecież sprzedawać gier, które naruszają prawo autorskie.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie